Новини

Дутерте захищає солдатів, які отримали незаконну вакцину проти COVID з Китаю

Президент Філіппін Родріго Дутерте відхилив заклики до розслідування Сенатом факту виявлення того, що філіппінські солдати, які його охороняли, вже були прищеплені несанкціонованою вакциною проти коронавірусу, яку незаконно перевезли з Китаю.

Дутерте наказав солдатам Президентської групи безпеки (ПСЖ) пізно ввечері в понеділок “не виконувати повістку” та “залишатись у казармі”, сказавши, що він не дозволить їх “не зважати на всі їхні добрі наміри” до Сенатський зонд.

Після заяви президента Збройні сили Філіппін, які мають юрисдикцію над ПСЖ, у вівторок вранці оголосили, що припиняють власне розслідування кримінальної відповідальності задіяних солдатів.

Остання заява президента з’явилася на тлі додаткових розкриттів про те, що, окрім філіппінських військових, щонайменше 100 000 китайців, які працюють в азартних іграх в Інтернеті в столиці Манілі, також отримали нелегальну вакцину з Китаю ще в листопаді.

Регіональні органи на Філіппінах ще не затвердили жодну з вакцин COVID-19, що розробляються Пекіном, хоча китайські лабораторії вже почали продовжувати випробування вакцин у країні та в деяких інших країнах.

Пекін дав умовне схвалення одній з вакцин, випробуваних компанією Sinopharm 31 грудня, і впроваджує її в рамках масової кампанії вакцинації.

Раніше бригадний генерал Хесус Дуранте, керівник служби безпеки Дутерте, був змушений визнати, що кілька солдатів ввели собі неназвану вакцину з Китаю ще у вересні, посилаючись на своє зобов’язання захистити президента, ігноруючи філіппінські регулятивні закони.

Генерал також повідомив, що Дутерте про своє рішення повідомили лише пізніше, хоча сам президент першим публічно розкрив, що його деталь безпеки вже отримала китайську вакцину.

Генерал Дуранте не розкрив, як отримували дози, хоча в офісі президента сказали, що вакцина пропонується як “подарунок” з Китаю, незважаючи на заборону на транспортування та відвантаження несанкціонованих ліків.

Міністр оборони Дельфін Лоренцана визнав, що наркотики незаконно ввозили в країну без його відома, але додав, що крок ПСЖ був “виправданим”.

У понеділок Дутерте заявив, що він “готовий захищати моїх солдатів”, одночасно вихваляючи їх “лояльність і мужність” на тлі шквалу критики щодо того, що юридичні спостерігачі та експерти з питань охорони здоров’я назвали явним порушенням філіппінських законів.

Прес-секретар Дутерте Гаррі Роке також був категоричний, що солдати не порушували законів, коли “ризикували життям, щоб захистити нашого президента”.

“Президент вітає ПСЖ за те, що вони зробили”, – сказав Роке, відмовляючись відповідати на неодноразові запитання, якщо процес таємної вакцинації був незаконним.

Тим часом Роке відкинув повідомлення про те, що принаймні 100 000 китайців, які працюють на Філіппінах, також отримали несанкціоновану вакцину з Китаю.

“Я не маю жодної інформації. Але якщо це правда, тоді добре, оскільки в країні буде на 100 000 менше можливих носіїв COVID-19 », – сказав Роке.

Лідер філіппінсько-китайської громади Тересіта Анг-Сі заявив у понеділок, що вакцина, що застосовується проти китайських робітників, така ж, як і вакцина, що застосовується до філіппінських солдатів, і що вона надходить через “офіційний канал”.

“Вакцини, які їм дали, були законними, законними джерелами, вони надходили з офіційного каналу, тому я думаю, що це добре”, – цитують Ang-See новинні повідомлення.
“Навіщо робити це таємницею, особливо якщо це офіційний канал? Ми звернули це на увагу представників влади, оскільки для мене це нормально, що вони вакцинуються, оскільки ми не маємо над ними великого контролю “.

Однак Анг-Сіе не визнав, що жодна вакцина проти коронавірусу не отримала схвалення Філіппінської адміністрації з питань харчових продуктів і медикаментів.

Згідно з філіппінською статистикою праці, приблизно 140 000 громадян Китаю мали дозвіл працювати в країні в 2019 році. Пекін заявив, що розпочав програму прищеплення громадян, які працюють за кордоном, у середині минулого року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *