Новини

Прослуховування музики злетіло під час блокування

Нові цифри свідчать про те, що музика мала вирішальне значення для підняття настрою людей під час блокування.

У 2020 році було придбано або передано понад 155 мільйонів альбомів, що на 8,2% більше, за даними BPI.

Британські художники Льюїс Капальді, Гаррі Стайлз та Дуа Ліпа були трьома найбільшими продавцями року.

Бос BPI Джефф Тейлор сказав, що “чудові” цифри нагадують про те, “як важлива музика для нашої країни, навіть коли наше життя порушено”.

“Divinely Uninspired To A Hellish Extent” Льюїса Капальді вже другий рік поспіль є найбільш продаваним альбомом у Великобританії.

Однак, незважаючи на бум споживання, продажі окремих альбомів скоротились.

Вперше з моменту створення записів у 1973 році жоден альбом, випущений за останні 12 місяців, не був сертифікованим платиновим кольором, що представляло 300 000 продажів, хоча в майбутньому “Майбутня ностальгія” Дуа Ліпи закриває цю цифру.

Також серед найпопулярніших платівок року не було дебютних альбомів у Великобританії, що ілюструє труднощі, з якими стикалися нові виконавці під час пошуку аудиторії під час пандемії коронавірусу.

І трьома з 10 найкращих бестселерів стали колекції Greatest Hits від виконавців, пік кар’єри яких припав на 1970-ті роки – Queen, Elton John та Fleetwood Mac.

Кількість синглів, які отримали платиновий диск (що становить 600 000 продажів), також впала – 16 пісень, включаючи Lady Gaga’s Rain On Me та Drake’s Toosie Slide, досягли значущої точки.

У 2019 році еквівалентна цифра становила 27, а в 2018 році – 33.

Цифри свідчать про те, що слухачі шукають більш різноманітний спектр музики в потокових послугах, на які зараз припадає 80,6% споживання музики у Великобританії.

Загалом минулого року шанувальники відтворили 139 мільярдів пісень на таких сервісах, як Spotify, Amazon Music та Apple Music, збільшившись більш ніж на п’яту (22%).

The Blind Lights The Weeknd – найпопулярніша пісня року в цілому; в той час як Льюїс Капальді, Гаррі Стайлз і Дуа Ліпа досягли майже півмільярда потоків кожен.

Репери та танцювальні концерти, такі як AJ Tracey, J Hus, Jax Jones та Joel Corry, охоплюють шанувальників, в основному, через трансляцію, повідомляє BPI, майже 200 виконавців набрали 100 мільйонів потоків за останні 12 місяців.

“Ми не знаємо, чого вартий потік”. Такі цифри допомогли музичній індустрії оговтатися від піратської кризи 10 років тому, але серед артистів зростає тривога з приводу розподілу грошей від потокових сервісів.

Парламентське розслідування цього питання розпочалося минулого року, і його вже чули такі люди, як Ед О’Брайен і Елбоу Гай Гарві з Radiohead, які сказали депутатам, що багато “музиканти не можуть дозволити собі платити за оренду”.

Ніл Роджерс із Chic заявив, що фінанси потокового передавання окутані таємницею, додавши: “Ми навіть не знаємо, чого стоїть потік, і ви не можете навіть дізнатися, чого вартий потік, і це не є хорошими відносинами. ”

“Художники та письменники отримують однакову винагороду. Вони не отримують належної частки пирога”.

Пізніше цього року BPI та потокові служби повинні надати докази розслідування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *