World Новини

Судан застосував сльозогінний газ для розгону протестувальників

Суданські сили безпеки застосували сльозогінний газ, щоб розігнати протестувальників у столиці Хартумі, коли противники військового правління йшли до президентського палацу, сказав свідок Reuters, а Інтернет-послуги в місті також були припинені.

Це 10-й день великих демонстрацій після перевороту 25 жовтня, а протести тривають навіть після того, як Абдалла Хамдок був поновлений на посаді прем’єр-міністра 21 листопада. Демонстранти вимагали, щоб військові не мали жодної ролі в уряді під час переходу до вільних виборів.

У сусідньому Омдурмані в суботу сили безпеки також застосували сльозогінний газ до демонстрантів приблизно за 2 кілометри від мосту, що з’єднує місто з центром Хартума, сказав інший свідок Reuters.

За словами очевидців, у столиці Хартумі було порушено роботу Інтернету, і солдати перекрили дороги вранці. Місцеві жителі також не могли телефонувати або приймати дзвінки всередині країни.

Люди протестують проти жовтневого військового перевороту в Хартумі, Судан, 19 грудня 2021 року. Спостерігачі отримали повідомлення про те, що співробітники служби безпеки застосовували непропорційну силу проти демонстрантів, причому деякі повідомлення звинувачують їх у сексуальних домаганнях демонстрантів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:
ООН засуджує повідомлення про сексуальні напади на мирних протестувальників у Судані
Незважаючи на те, що Інтернет був відключений, люди все ще могли публікувати повідомлення в соціальних мережах, а зображення демонструють протести, які відбуваються в кількох інших містах, включаючи Мадані та Атбара.

У той же час солдати та сили швидкої підтримки блокували дороги, що ведуть до мостів, що з’єднують Хартум з Омдурманом, його містом-побратимом через річку Ніл, зазначають вони. Державне інформаційне агентство SUNA повідомило, що провінція Хартум закрила мости в п’ятницю ввечері в очікуванні протестів.

«Відхід від миролюбства, наближення та посягання на суверенні та стратегічні об’єкти в центрі Хартума є порушенням законів», – повідомляє SUNA з посиланням на провінційний координаційний комітет безпеки.

“Хаос і зловживання будуть розглянуті”, – додали в ньому. Протестувальники в Хартумі скандували: “Закрийте вулицю! Закрийте міст! Бурхан прийде прямо до вас”, маючи на увазі військового лідера і голову суверенної ради Абделя Фаттаха аль-Бурхана.

За словами свідка Reuters, також було чутно, як вони вигукували, коли сили безпеки застосували сльозогінний газ. Високопоставлений чиновник одного інтернет-провайдера повідомив Reuters, що перебої в роботі сервісу сталися після рішення Національної телекомунікаційної корпорації, яка контролює цей сектор.

Спеціальний представник ООН у Судані Волкер Пертес закликав суданську владу не заважати запланованим суботнім демонстраціям.

“Свобода вираження поглядів є правом людини. Це включає повний доступ до Інтернету. Відповідно до міжнародних конвенцій ніхто не повинен бути заарештований за намір мирного протесту”, – сказав Пертес.

Зв’язатися з військовими для коментарів не вдалося. Марш, запланований на суботу, має зійти до президентського палацу, а демонстрація завершиться о 17:00. (15:00 GMT), кажуть організатори.

Губернатор Дарфура Мінні Міннаві попросив громадян припинити грабувати офіси миротворців ЮНАМІД пізно в п’ятницю, а джерела повідомили Reuters, що чули постріли поблизу в суботу вранці.

Минулої неділі сотні тисяч людей пройшли маршем до президентського палацу, а сили безпеки випустили залпи сльозогінного газу та шумових гранат, коли вони розганяли протестувальників, які намагалися організувати сидячу захід.

Сорок вісім людей загинули в результаті розгону протестів після перевороту, повідомляє Центральний комітет суданських лікарів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *