Новини

Коливання вакцин в Індонезії зростає на тлі пандемії COVID-19

Питання щодо потенційного використання продуктів зі свинини у вакцинах погіршують вагання вакцин в Індонезії, попередили експерти, закликаючи чиновників та мусульманських лідерів у країнах Південно-Східної Азії пришвидшити зусилля для завоювання довіри громадськості перед масовою кампанією імунізації проти COVID-19.

Свинячий желатин використовується як стабілізатор у деяких вакцинах. Але споживання свинини категорично заборонено або “харам” для мусульман, які складають 87 відсотків з 273 мільйонів людей в Індонезії, що викликає занепокоєння, що це може завадити вакцинації в країні Південно-Східної Азії, яка найбільше постраждала від COVID-19.

Доктор Дікі Будіман, епідеміолог, який протягом 20 років допомагав формувати стратегію боротьби з пандемією Міністерства охорони здоров’я Індонезії, заявив, що халяльна сертифікація вакцин проти COVID-19 є важливою.

“Халяль – це більше, ніж просто їжа – він включає в себе всі аспекти способу життя спостережливих мусульман”, – сказав Будіман.

“Якщо ви робите бізнес, ви повинні робити це халяльно, а не обманювати людей. Що стосується вакцин, сертифікація халялю в Індонезії фактично є обов’язковою, оскільки вона гарантує, що процес виробництва від початку до кінця відповідає ісламському вченню “.

Уряд Індонезії отримав високу оцінку експертів у галузі охорони здоров’я за те, що він не покладав надії лише на одну вакцину проти COVID-19. Він уклав обов’язкові замовлення на 100 мільйонів доз від AstraZeneca, 50 мільйонів від Novavax, 50 мільйонів від Pfizer, 53 мільйони від COVAX / GAVI – світового органу, який працює над забезпеченням бідних країн доступу до вакцин COVID-19, і ще 125 мільйонів з китайського Sinovac.

Однак уряд ще не затвердив єдиного кандидата на вакцину.

Всі компанії AstraZeneca, Novavax та Pfizer заявили, що у вакцинах немає свинини. Але Sinovac відмовився розголошувати інгредієнти вакцини проти COVID-19 або конкретно заявляти, чи є у ньому желатин із свинини.

MUI, провідний мусульманський духовний орган Індонезії, який приймає рішення щодо сертифікації халяль, також, схоже, спить за кермом. Місяць тому він завершив дослідження вакцини Синовака, але ще не оголосив про своє рішення.

“Багато людей в Індонезії вірять в теорії змови щодо COVID-19, і однією з причин цього є те, що уряд не мав чіткої стратегічної комунікаційної кампанії”, – сказав Будіман. “Sinovac також повинен бути дуже чітким щодо інгредієнтів вакцини, і MUI повинен оголосити своє рішення щодо сертифікації халялю без подальших затримок”.

Індонезія, яка повідомила про понад 758 000 інфекцій COVID-19 та понад 22 500 смертей з початку пандемії, вже отримала три мільйони доз вакцини Sinovac і очікує отримати дози від AstraZeneca та Pfizer протягом найближчих тижнів.

Але з огляду на отримання дозволів та халяльних сертифікатів для вакцин ще невідомо, коли країна може розпочати свою програму щеплення.

Ахмад Утомо, консультант з молекулярно-біологічних досліджень у Джакарті, який спеціалізується на діагностиці легеневих інфекцій, заявив, що невдача уряду приборкати занепокоєння з приводу продуктів зі свинини у вакцинах є підручниковим прикладом його неможливості спілкуватися з громадськістю протягом пандемії.

“Питання полягає у довірі громадськості. Існує глибока недовіра до уряду, коли мова заходить про COVID-19, що посилюється через погану наукову комунікацію Пурванто на ранніх стадіях пандемії “, – сказав він, посилаючись на колишнього міністра охорони здоров’я Індонезії, який сумно відомий, що країна має імунітет від COVID-19 через молитву.

“Агресивні жести деяких урядовців щодо вакцинації починаються в листопаді, коли не було ознак ефективності вакцин, ані затвердження BPOM [Індонезійського агентства з контролю за наркотиками та продуктами харчування] також не були результативними”, – сказав він. “Вчені потрапили посередині. Це був безлад “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *