Новини

Південна Корея направить делегацію до Тегерану після того, як Іран захопив танкер

Південна Корея направляє делегацію до Ірану з проханням звільнити танкер, захоплений у водах Перської затоки іранськими силами, причому старший дипломат має намір здійснити запланований візит до Тегерану в неділю на тлі напруженості понад 7 млрд доларів іранських коштів, заморожених у корейській мові банки через санкції, введені США.

“У найкоротші терміни делегація робочого рівня на чолі з регіональним директором буде направлена ​​до Ірану, щоб спробувати вирішити питання на місцях шляхом двосторонніх переговорів”, – заявив на брифінгу в Сеулі речник МЗС Південної Кореї Чой Янг-Сам. у вівторок.

Раніше іранське державне телебачення цитувало представника уряду Тегерану, заявивши, що віце-міністр закордонних справ Південної Кореї Чой Чен Кун вже повинен був здійснити візит до захоплення танкера Ханкук Чемі, щоб обговорити вимогу Ірану звільнити заморожені кошти.

Віце-міністр закордонних справ Чой обговорить “різні питання, що очікують на розгляд” між двома країнами, окрім захоплення, сказав речник Чой.

Новини про візити надійшли, коли міністерство закордонних справ Південної Кореї запросило на зустріч посла Ірану в Сеулі і закликало достроково звільнити танкер та його екіпаж з 20 осіб. Він вивіз вантаж понад 7000 тон етанолу, коли його вилучили у понеділок через те, що, за повідомленнями іранських ЗМІ, було порушено забруднення.

На питання про статус екіпажу корабля до його зустрічі в міністерстві закордонних справ Сеула посол Ірану Саїд Бадамчі Шабестарі сказав журналістам, що “всі вони в безпеці”.

Тим часом представник уряду Ірану у вівторок відкинув твердження, що захоплення Іраном південнокорейського судна означає захоплення заручників. За його словами, саме Південна Корея тримала 7 мільярдів доларів іранських коштів “в заручниках”.

“Ми звикли до таких звинувачень … але якщо є захоплення заручників, то уряд Кореї тримає 7 мільярдів доларів, що належать нам у заручниках на безпідставних підставах”, – заявив речник Алі Рабіей журналістам на прес-конференції, яка транслювалася в прямому ефірі в Інтернеті .

Інцидент стався, коли Іран демонструє дедалі більшу готовність відстоювати свої претензії в регіоні, коли обраний президент США Джо Байден готується вступити на посаду пізніше цього місяця, змінивши на цій посаді Дональда Трампа.

У понеділок Тегеран також заявив, що відновив збагачення урану на 20 відсотків на своєму підземному ядерному комплексі “Фордов” – порушення знаменної ядерної угоди, яку Іран підписав із шістьма світовими державами в 2015 році.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *