Нещодавно один з аналітиків Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк висловив версію, згідно з якою Придністров’я може стати гарячою точкою вже в липні 2015 року.

Як відомо, громадяни Росії тепер не можуть їздити в Придністров’я через Україну. Для армії РФ це означає, що єдиний спосіб доправити туди своїй військових — це залучити авіацію, вважає Октисюк. Російські чиновники впевнені, що Україна не наважиться атакувати їхню авіацію, щоб не погіршувати дипломатичні відносини.

Варто взяти до уваги й те, що довгий час російські ЗМІ переконували росіян в тому, що Україна, Америка, Румунія та Молдова мають спільний план з ліквідації Придністров’я. Цілком можливо, що скоро Росія оголосить про економічну катастрофу на цій території та спробує відправити в Придністров’я «гуманітарну допомогу».

Як діятиме Україна в цій ситуації? Виходів, насправді, небагато: нам доведеться або збивати російські військові літаки, або піднімати в повітря свою авіацію та змушувати незваних гостей приземлятися, запевняє політолог.

Сергій Філюк
Придністров'я може стати новою гарячою точкою

Leave a Reply