Що буде, коли ЄС відмовиться від нафтопродуктів з Росії?

Нафта

40% бюджету Російської федерації становлять фінансові надходження від продажу нафтопродуктів. Відтак повна заборона або часткове обмеження імпорту російської нафти в Європу стане серйозним ударом по економіці РФ, повідомляє американський щотижневий журнал «Newsweek».

Нафта
Фото: ipress.ua
ЄС може імпортувати газ з інших країн за допомогою танкерів.

Ймовірно, Москва має декілька запасних варіантів на випадок відключення країни від міжнародної кредитної системи «SWIFT», одначе якщо Захід відмовиться від імпорту нафтопродуктів з Росії, то Кремль буде змушений не розглядати варіанти вирішення цієї проблеми, а негайно діяти.

Перш за все Росії доведеться шукати нових імпортерів, які з часом обов’язково знайдуться, але на владнання інфраструктурних питань, зокрема на будівництво нафтопроводів, можуть піти роки. Для ЄС ж цілком реальним є імпорт газу з інших країн за допомогою танкерів. Усім найбільш постраждалим від цього ембарго європейським компаніям буде запропонована спеціальна допомога, яка компенсує понесені збитки.

Натомість Вашингтон пообіцяв зняти заборону з експорту власних нафтопродуктів, якщо Європа введе обмеження на імпорт нафти з Росії. Це в свою чергу знизить тиску нафтового ембарго на ЄС і ускладнить пошук ринків збуту для Росії, повідомляє «News Daily».

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply