Росія знову вторглася в повітряний простір Туреччини

Повітряний простір Туреччини

Туреччина звинуватила Росію в черговому порушенні повітряного простору, повідомляється на сайті турецького Міністерства закордонних справ, інформує «Slon.ru».

29 січня пополудні російський винищувач Су-34 залетів у турецький повітряний простір. Пілота бомбардувальника попередили російською та англійською мовами.

Через інцидент російського посла викликали в турецьке зовнішньополітичне відомство, де висловили протест і засудили дії ВПС РФ.

Анкара звинувачує Москву в порушенні повітряного простору з початку жовтня 2015 року, незабаром після початку російської операції в Сирії. 24 листопада турецькі винищувачі збили російський бомбардувальник Су-24, який порушив повітряний простір Туреччини і не залишав його після 10 хвилин попереджень.

Інцидент призвів до різкого загострення відносин між Росією і Туреччиною: Москва ввела санкції, заборонивши імпорт частини овочів і фруктів, організацію туристичних поїздок, наймання турецьких робітників, а компаніям з Туреччини заборонили займатися в Росії будівництвом. Туреччина готує відповідні санкції, маючи намір підвищити антидемпінгові мита для російських металургійних компаній.

© «UDNM.org»

Leave a Reply