Придністров’я може зникнути, якщо РФ виведе війська з регіону

Soldiers of Moldova's self-proclaimed separatist Dnestr region march during a military parade in Tiraspol during an Independence Day celebration, September 2, 2005. Moldova's separatist Dnestr region celebrated 15 years of self-styled independence with pomp on Friday, showing off its military prowess and launching a new attack on the ex-Soviet state's leaders.   REUTERS/Gleb Garanich

Президент Придністровської республіки Євген Шевчук висловився проти виведення Російською федерацією військ з регіону, адже вважає, що це загострить протистояння між Молдовою та Придністров’ям і може призвести до воєнного конфлікту.

Про це повідомляє «UDNM.org» з посиланням на «Ukr.media».

«Російські військові — це стержень миротворчої операції, навколо нього встановлено мир на берегах Дністра», — заявив Шевчук. Слова деяких молдовських та румунських політиків про необхідність виведення Збройних сил РФ з Придністров’я він називає спробою розморозити конфлікт.

Як повідомляє «РИА Новости», Тирасполь занепокоєний заявами політичних лідерів Молдови та Румунії про можливість застосування сили проти Придністров’я. «В умовах нестабільності на кордонах, закликів до об’єднання Молдови і Румунії, ми і сьогодні бачимо потребу в наявності і фінансуванні власної армії й правоохоронних органів», — коментує ситуацію Шевчук.

© «UDNM.org»

Leave a Reply