Новини світу за 10 квітня 2015 року

molnia

До вашої уваги огляд найцікавіших новин світу станом на 10 квітня 2015 року.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди в Марокко загинуло близько 30 дітей. Нафтовоз зіткнувся з міжміським автобусом, в якому перебували в основному підлітки, що поверталися зі спортивних змагань. Після зіткнення автобус і нафтовоз спалахнули. В результаті ДТП загинуло 33 людини, більшість з яких — діти від 10 до 14 років. Влада країни робить все, щоб хоч чимось допомогти родичам загиблих та постраждалим.

В Індонезії в ніч на 10 квітня зафіксували потужний землетрус. Трусило західне узбережжя острова Ява, магнітуда землетрусу — 5,0 балів за шкалою Ріхтера. Офіційних даних про збитки, завдані місцевості внаслідок природнього катаклізму, або про загиблих наразі немає.

В ісландський літак влучила блискавка. Подія сталася 7 квітня: в ніс пасажирського літака ісландської авіакомпанії «Icelandair», який прямував з Рейк’явіку в Денвер (Колорадо, США), вдарила блискавка. В результаті в носовій частині лайнера утворилася пробоїна. Пілоти корабля перевірили усі системи на справність та не виявили ніяких неполадок, тому командир літака прийняв рішення продовжити 8-годинний рейс. Саму пробоїну помітили вже в Америці. Наразі літак зняли з експлуатації та відправили в ремонт. Коментуючи інцидент ісландська авіакомпанія «Icelandair» заявила, що попадання в авіалайнер блискавки — доволі часте явище.

Грецію можуть виключити зі складу Європейського союзу. Таку інформацію оприлюднила одна з фінських газет «Helsingin Sanomat». Видання посилається на документ міністерства фінансів країни, в якому йдеться про те, що в кінці червня цього року ЄС буде змушений прийняти важке рішення щодо майбутньої участі Греції в складі Європейського союзу. Якщо Греція порушить строки виплат по заборгованостям, то, ймовірно, це стане причиною її виключення з ЄС. Вчора грецький уряд виплатив МВФ 450 мільйонів євро; 12 травня сума, яку влада крани повинна буде сплатити, дорівнюватиме 950 мільйонам євро.

Завантажити інші новини світу.

Сергій Філюк

Leave a Reply