Хто такі тролі в Інтернеті

Парламент Нової Зеландії схвалив «Закон про шкідливі цифрові комунікації», згідно якому за так званий тролінг в Інтернеті можна потрапити за ґрати або отримати чималенький штраф.

Це перший в світі подібний документ, прийнятий на законодавчому рівні. Нагадаємо, тролінг — це публікація на будь-яких сайтах, форумах або в соціальних мережах провокуючої, недостовірної інформації, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу, ображає людей або провокує їх на конфлікти. Тролінг часто ототожнюють з популізмом та інформаційними маніпуляціями.

За попередньою інформацією, закон діятиме в таких соцмережах, як Facebook, Google і Twitter. Слідкувати за поведінкою користувачів Інтернету буде спеціальне агентство, в обов’язки якого входитиме обробка скарг та видалення протизаконного контенту.

Якщо людина, яка порушила даний закон, не видалить свій пост впродовж двох діб, її аккаунт буде заблоковано. За порушення 10-ти положень закону на користувача можуть накласти штраф в розмірі від 33,5 тисячі доларів (для фізичних осіб) до 134 тисяч доларів (для юридичних осіб). Крім того, за тролінг людину можуть засудити до позбавлення волі на термін до двох років.

Сергій Філюк
В Новій Зеландії прийняли закон про тролінг

Leave a Reply