Чому ЄС та США проти воєнної присутності РФ в Сирії?

Війна в Сирії

На днях міністр закордонних справ Російської федерації Сергій Лавров підтвердив інформацію про те, що в Сирії перебувають військовослужбовці РФ. Присутність регулярної армії Росії в Сирії супроводжується не лише гуманітарною допомогою з боку Москви, але й постачанням важкої зброї та боєприпасів. За словами політика, все це робиться з метою протистояння світовому тероризму, зокрема Ісламській державі та іншим екстремістським угрупуванням.

Війна в Сирії
Фото: www.spekulanti.com
11,5 мільйона сирійців стали біженцями в результаті воєнних сутичок в Сирії.

Російські воєнні спеціалісти допомагають сирійській армії освоїти озброєння РФ, стверджує Лавров. «Ніяких додаткових кроків Росія зараз не приймає, однак якщо вони знадобляться, то це відбуватиметься згідно з російським та міжнародним законодавством і виключно зі згоди Сирії та інших країн регіону», — додає чиновник.

Як повідомляє видавничий дім «Коммерсантъ», Російська федерація відправила в Сирію декілька партій стрілецької зброї, гранатометів, бронетранспортерів БТР-82А, військових вантажівок «Урал» та інших видів озброєнь. Також відомо, що в рамках нарощування військової присутності Росія перекидає в Сирію десантні кораблі, військові літаки й морських піхотинців.

Читайте також: В Росію відправився перший «вантаж-200» з Сирії

Відповідні рішення Кремля викликали миттєву міжнародну реакцію: допомогу сирійському президенту Башару Асаду засудили Америка та Німеччина. Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер застеріг Росію від подальшого втручання у воєнний конфлікт в Сирії. Він вважає неприпустимим збільшення військової присутності Росії на території Сирії, незалежно від того, з якою метою це робиться. За словами політика, досягнення угоди, що стосується ядерної програми Ірану, та нові ініціативи ООН вперше за багато років створили умови для врегулювання протистояння в Сирії. Згідно з офіційною позицією Заходу, постачання Сирії важкого озброєння призведе до загострення конфлікту, а відповідно, до нових жертв.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply