Чисельність населення планети зросте до 11,2 мільярда осіб

Людство

Населення Землі продовжує зростати, і половина його приросту припадає на африканські країни.

Про це йдеться у доповіді про світову демографічну ситуацію та перспективи її розвитку, яку підготували у Департаменті з економічних і соціальних питань Секретаріату ООН.

Людство

Цього року людей побільшало аж на мільйон — чисельність світового населення в 2015 році досягла 7,3 мільярда. Незважаючи на те, що темпи зростання населення трохи знизилися, кількість жителів планети продовжує зростати і, як очікується, до 2030 року їх чисельність становитиме 9,7 мільярда людей, а до 2050 — 11,2 мільярда.

За прогнозами, в майбутні десятиліття суттєво збільшиться чисельність населення Африки та Азії. Половина цього приросту припадатиме на африканські країни. Очікується також, що Індія за кількістю населення обжене Китай. Буде скорочуватися населення ряду країн європейського регіону, включаючи країни колишнього СРСР, такі як Литва, Латвія, Молдова та Україна. Це пояснюється низьким рівнем народжуваності у вищезазначених державах.

До слова, Росія, незважаючи на постійні повідомлення про зниження народжуваності, потрапила в десятку найбільш багатонаселених країн, разом з Китаєм, Індією, країнами Латинської Америки і США.

© Богдан Гончаренко, «Україна демократична»

Leave a Reply