Фотовиставка покійного бійця «Айдару» Віктора Гурняка

Мініатюра

Сьогодні у Галереї мистецтв Волинської організації національної спілки художників України відбулася фотовиставка загиблого солдата і фотокореспондента Віктора Гурняка, який пішов з життя у жовтні минулого року під Луганщиною, рятуючи на джипі поранених побратимів.

Народився Віктор 8 червня 1987 року на Тернопільщині. Закінчив коледж Тернопільського технічного університету. Згодом захопився фотографією. Працював фотокореспондентом для українського інформаційного агентства «УНІАН» та для міжнародної інформагенції «REUTERS». Віктор пройшов весь Майдан, побував в Криму під час планування Кремлем анексії та появи «зелених чоловічків» на півострові. По закінченню Революції гідності Гурняк, як не дивно, вирушає в зону проведення Антитерористичної операції, де певний час працює як волонтер, допомагаючи бійцям 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар», збираючи гроші та закуповуючи необхідні речі. В серпні 2014 року він вступив до батальйону, який весь цей час забезпечував спорядженням.

Не стало Віктора 19 жовтня, коли той під обстрілом ворога вивозив поранених солдатів в районі селища Сміле на Луганщині. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

31 жовтня Президент України Петро Порошенко посмертно нагородив Віктора Гурняка орденом «За мужність» ІІІ ступеня. У Віктора лишилася дружина Ірина та донечка Юстинка.

До слова, фотовиставку айдарівця Віктора Гурняка «Від Майдану до Війни» вже побачили у Чикаго, Стокгольмі, Варшаві, Любліні та інших містах світу. Фотографії побували також в Німеччині та Естонії. В Україні виставка проходила в Івано-Франківську, Острозі, Рівному, Тернополі та Луцьку.

Сергій Філюк
Євромайдан
23 січня 2014, активіст на палаючих барикадах вулиці Грушевського.
Euromaidan
18 лютого 2014, палає майдан Незалежності. Загорівся будинок профспілок.
Весілля на Євромайдані
14 лютого 2014, вулиця Грушевського, весілля на Майдані. Галина та Олександр познайомилися в Києві, на барикадах. Через місяць після знайомства Саша зробив Галині пропозицію стати його дружиною. 14 лютого 2014 року закохані побралися.
Попасна, АТО
30 липня 2014, місто Попасна (Луганщина). Бійці добровольчого батальйону «Донбас» знімають табличку з пам’ятника Леніну.
Похорони, айдарівці, АТО
29 липня, похорони побратимів-айдарівців у селі Половинкіне (Луганщина).
Похорони, айдарівці, АТО
Солдат АТО плаче за загиблими побратимами.
Джип, АТО
Джип, на якому Віктор Гурняк поїхав рятувати айдарівців. Останнє фото Віктора.
Виставка Віктора Гурняка

Якщо ви бажаєте допомогти сім’ї Віктора, перекажіть кошти на рахунок його сестри (номер карти ПриватБанку: 5168 7423 4826 7265, Гурняк Ольга Петрівна).

Leave a Reply