Доля підземель на Кафедральній, 13 досі невизначена

dscn5735

2 червня в Луцькій міській раді відбувся круглий стіл щодо забудови на Кафедральній, 13, де кілька років тому виявили старовинні підземелля 17 століття.

Згідно з проектом, на цій ділянці планують побудувати будівлю по три поверхи доверху і донизу.

Кафедральна, 13. Луцьк

За словами співробітника ДП «Волинські старожитності» Михайла Вашети, який брав участь у цьому засіданні, пам’ятку архітектури все ж спочатку дослідять, і лише після цього вирішуватимуть, будувати там щось чи ні.

Розкопки на Кафедральній, 13 припинилися ще 2013 року за браком фінансування і громадської зацікавленості. Забудовник повинен був забезпечити консервацію пам’ятки і благоустрій ділянки, котру брав у міста в оренду. Натомість замість обіцяного благоустрою на Кафедральній, 13 бачимо іншу картину: трирічні зарості та болото, що підмиває та руйнує підземелля.

Кафедральна, 13. Луцьк

Кафедральна, 13. Луцьк

Ділянка потребує тривалого дослідження протягом щонайменше 3-х років. Коли ж на Кафедральній, 13 знову з’являться археологи, наразі невідомо.

Кафедральна, 13. Луцьк

Передісторія

Дозвіл на будівництво житлово-офісного комплексу по вулиці Кафедральній, 13 отримала підприємець Марія Поцілуй. Як повідомляють ЗМІ, вона є мамою доларового мільйонера, народного депутата Сергія Мартиняка.

Згодом пані Поцілуй передала ділянку у суборенду ТзОВ «Луцькміськбуд» для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу. Керівником фірми є Тихін Павлюк, депутат Луцької міськради 2006-2010 років від фракції БЮТ (саме в цей період ділянку було передано в оренду Поцілуй).

Головні руйнівники підземелля на Кафедральній, 13: зліва Павлюк, справа Мартиняк.

Мартиняк і Павлюк

© Сергій Філюк, «UDNM.org»

Leave a Reply