Як Україна співчуття Європі висловлювала і… по пиці отримала

Україна і Європа

Промова Президента України на 21-й Конференції ООН з проблем світового клімату, яка відбулася 30 листопада в Парижі, не на жарт обурила західних медійників.

Свою розповідь про складну екологічну ситуацію на окупованому Донбасі та плани України стосовно зменшення атмосферних викидів Петро Порошенко розпочав зі слів співчуття французькому народу через нещодавні теракти у Парижі. «Жахлива подія, яка сталася у Франції трагічного дня листопада, є вже майже 21 місяць щоденною реальністю для України», — додав Президент.

Петро Олексійович відкрито заявив про фінансування Російською федерацією тероризму на Донбасі, через який загинуло 8 тисяч українців, шість з яких — цивільне населення. «Я впевнений, що не може бути компромісу з приводу демократичних цінностей і принципів щодо держави, яка фінансує тероризм», — підсумував він.

Багатьох західних журналістів розлютило те, що Порошенко порівняв теракти в Парижі з війною на Донбасі. Зокрема, кореспондент каналу «France 24» Ґуллівер Краґґ у своєму Твітеррі написав, що український Президент хотів використати теракти у Франції, щоб привернути увагу до України. «Його порівняння неправдиве та огидне», — заявив Краґґ. Журналіст вважає, що Петро Порошенко мав би здогадатися, що використання атаки на Париж для розмов про Донбас викличе негативні наслідки.

Німецька журналістка Анн-Марі Бой назвала промову Президента України «епік фейлом», а медійник з «Mashable» Крістофер Міллер — нетактовною ремаркою і, знову ж таки, спробою привернути увагу до України.

Хвилиночку…

Але ж Петро Порошенко — це український Президент. Його метою є відстоювання українських інтересів, а на тлі сирійської війни, паризьких терактів та конфлікту між Росією і Туреччиною це непросто. Як міг Порошенко висловлювати слова співчуття Франції, навіть не згадавши про свою державу, яка ось уже два роки бореться з тероризмом? І до біса вашу дипломатичну етику, якщо ви вважаєте, що ситуація в Україні не заслуговує уваги європейців.

По-друге, чому шановні колеги з Європи відкрито не аргументують свою думку? Чому 8 тисяч життів українців гріх і моветон порівнювати з 130-ма загиблими парижанами?

Український політолог Віктор Романенко дає відповідь на це запитання: «Наші люди-аватарки отримали черговий урок, що на українців дивляться як на людей другого ґатунку в світі, де одне співчуття відрізняється від іншого. Є жертви першого рівня, а є всі інші».

Зрештою

Поговорили і досить. Не будемо роздувати з мухи слона. Те, що європейські журналісти щось там пишуть собі у Твіттері — це їхня справа. Таких унікумів одиниці, та й думки їхні за рамки соцмереж не вийшли.

Можливо, це трошки привідкриє очі українців, які думають, що вся до останнього Люксембургу Європа свято печеться про наше з вами майбутнє. Наше з вами майбутнє, дорогі мої, залежить тільки від нас. Від того, чого ми досягнемо, скільки заробимо, як домовимося, а не від того, чи заступляться за нас, чи дадуть нам кредит і чи вкотре пустять по трубам реверсний газ.

Досить лафи, українці.

© Сергій Філюк, «UDNM.org»

Leave a Reply