Українцям не властиве бажання помсти

Психологи про українців в умовах війни.

Після анексії Криму та початку Антитерористичної операції на Донбасі в Україну прибуло чимало іноземних спеціалістів з психології, метою яких було допомогти адаптуватися до нових умов життя вимушеним переселенцям, волонтерам, родичам загиблих у війні на Сході та безпосереднім учасникам цієї війни.

Після довготривалих досліджень доктор психології Енн Спекхард прийшла до висновку, що українці не є мстивим народом. Зазвичай люди, яких хтось глибоко образив, шукають когось, щоб помститися. В українців цього немає, запевняє Енн. Є лише велика біль.

В свій час Спекхард побувала Іраку і Палестині. Втрата дому — велика психологічна травма, однак українці відносно швидко оговтуються від аналогічних потрясінь, стверджує психолог. Якщо людина на власні очі бачила, як руйнують її дім, або як вбивають іншу людину, то це лише погіршить психологічний стан. Часто такі люди страждають безсонням, постійно згадують жахливі моменти з минулого, які часто переростають в травматичні марення.

Енн Спекхард закликає всіляко сприяти адаптації постраждалих від війни до нових умов життя. З такими людьми потрібно поводитися спокійно, не говорити надміру про те, що навіює болючі спогади, однак завжди бути готовим вислухати і допомогти.

Сергій Філюк
Психологи про українців

Leave a Reply