«Українську кризу» спричинили не бандери, а геополітичні ігри Росії та США

АТО

Про те, яким чином конфлікт на Сході України пов’язаний з війною в Сирії, а також про реальні причини російської агресії на території України читайте далі в статті нашого політичного оглядача Сергія Гончаренка.

Нарешті в зоні АТО відносне затишшя. Число обстрілів терористами українських позицій скоротилося з десятків до одного-трьох на добу. Якщо так триватиме й далі, то є велика ймовірність того, що в кінці жовтня-на почату листопада Києву та Донецьку вдасться провести місцеві вибори на окупованих територіях Донбасу. Питання в тому, наскільки чесними вони будуть.

Зона АТО
Фото: Прес-центр АТО
Америка підготувала новий пакет санкцій проти РФ, якщо Мінські угоди будуть й далі порушуватися.

Стосовно стабілізації ситуації на Сході існують різні версії. Одні кажуть, що Путін більше не може підтримувати це протистояння, побоюючись введення нових санкцій, які спровокують в російської економіки стан коми. Згідно з іншою версією, Росія готується до поширення сепаратизму на інших територіях Південного Сходу України. Однак якщо дивитися на ситуацію тверезо, то складається враження, що Москва поступово дистанціюється від керування терористичними республіками, усвідомлюючи, що за допомогою них шантажувати Захід більше не вдасться.

Чи помітили ви, що одразу після зменшення застосування важкого озброєння в АТО почалося стрімке нарощування воєнної сили Російської федерації в Сирії, де свого часу зіткнулися інтереси Сполучених Штатів Америки і ЄС з одного боку та Росії і її союзників з «БРІКС» з іншого? Очевидно, Путін вирішив вступити в серйозну геополітичну гру, в рамках якої анексія Кримського півострову та розгортання війни на Сході України з метою впливу на ворогів не те що недієві, але й несерйозні.

В черговий раз робимо висновки про те, що причиною російської агресії на території України стали не «бандери», які ледь не знищили легітимного президента Януковича та його «страусів», а прагнення Москви бути не гіршою за когось в питаннях нарощування впливу на міжнародну спільноту. Одначе Володимир Путін не врахував того, що в Росії немає достатньо фінансових та дипломатичних ресурсів, щоб проводити гібридну війну на Донбасі. Цей конфлікт лише показав весь масштаб залежності російської економіки від торгівлі з ЄС та США. Спроби дестабілізувати ситуацію в Сирії — це відчайдушні кроки путінського уряду, які, за логікою речей, закінчаться повним фіаско Російської федерації.

© Сергій Гончаренко, «Україна демократична»

Leave a Reply