Тисячі українських сайтів стали носіями політичної реклами через «Google»

f2278b8f09d0

Один з найпопулярніших сервісів контекстної реклами у світі «Google AdSense» почав активно співпрацювати з українськими політичними силами, в результаті чого тисячі Інтернет-видань в Україні несподівано для своїй власників стали носіями політичної реклами.

Рекламні послуги в «Google AdSense» одразу замовив з десяток українських партій, які братимуть участь в місцевих виборах-2015.

Політична реклама в Україні

В панелі керування «Google AdSense» для власників сайтів наявна можливість обмежити показ реклами «з делікатним вмістом», зокрема політичної реклами. Одначе навіть відключивши цю категорію, рекламні оголошення з політичним вмістом продовжують з’являтися на сайтах партнерів «Google».

Політична реклама в Україні

Такими чином корпорація «Google» порушує права журналістів та власників електронних видань, які з особистих переконань відмовилися від політичної реклами у своїх медіа.

Політична реклама в Україні

До слова, використовуючи послуги рекламного сервісу від «Google», політичні партії економлять багато грошей, адже розцінки на рекламу політичного змісту в Інтернеті зазвичай вдвічі вищі за ціни на звичайну рекламу.

Політична реклама в Україні

Крім того, політичні партії платять не за показ своєї реклами сервісом «Google AdSense», а за кліки по ній. Відповідно, це можна розцінювати як безкоштовну іміджеву рекламу!

Владнати цю дивну ситуацію можуть лише співробітники відомої американської корпорації, переглянувши справність налаштувань рекламного сервісу «AdSense».

Політична реклама в Україні
© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply