Українці з’їдають 500 мільйонів літрів борщу на рік

ooottrrr

За інформацією Українського клубу аграрного бізнесу, щороку українці з’їдають близько 500 мільйонів літрів червоного борщу.

Для приготування такої кількості страви використовується 86 тисяч тонн буряку, 39 тисяч тонн моркви, 104 тисячі тонн капусти, 79 тисяч тонн картоплі та 36 тисяч тонн цибулі.

Дієтологи радять робити борщ не на міцному м’ясному бульйоні, а на овочевому та без засмажки. Також важливо використовувати натуральні заправки, а не готові магазинні: тоді страва буде максимально корисною.

Окрім традиційних для борща овочів (моркви, петрушки, картоплі, цибулі, буряка та капусти), експерти рекомендують класти в страву квасолю, особливо під час посту. Бобові компенсують нестачу білків в організмі.

Заправляти борщ сметаною треба, адже вона допомагає організму засвоювати деякі вітаміни, зокрема бета-каротин, який є в червоних і помаранчевих овочах. Однак варто пам’ятати про те, що сметана — це продукт із високим умістом жиру, тому її можна класти небагато (на порцію достатньо чайної ложечки).

Ціна страви №1

Для приготування 6-літрової каструлі борщу знадобиться 500 грам картоплі (5.98 за кг), 300 грам капусти (9.98 за кг), 400 грам буряків (7.88 за кг), 200 грам цибулі (10.49 за кг), 200 грам моркви (10.99 за кг) та 4 курячі гомілки (36.00 за кг). Додавши вартість усіх інгредієнтів, отримуємо 31 гривню 2 копійки (під час обрахунку використовувалися ціни мережі супермаркетів «Сільпо» станом на 13.11.2015).

Загалом, українська кухня не є дуже корисною через надмір тіста та жиру. А от борщ — здорова та порівняно недорога страва. Смачного!

Борщ український
© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply