Україна, Київська Русь

Чи були ви свідком того, як в соціальних мережах, блогах та інших сайтах проукраїнського спрямування працюють кремлівські тролі? Не пригадуєте? Я думаю, що були, і не один раз. Просто не усвідомлювали цього.

Колишні “агенти Кремля” радо діляться інформацією для західних ЗМІ про те, як в Росії виникла ціла професія путінського пропагандиста та україноненависника (до речі, добре оплачувана професія). Пару сотень євро розв’язують язики найзатятішим прихильникам ідеї “рузького міра”.

Мене дивує, коли в таких спільнотах як “Типова Україна”, “Бандерівський телеграф”, “Укроп Times” та аналогічних під записами про викорінення комуністичної символіки та новинами АТО з’являються коментарі усіляких «Іванових» про Русь, Новоросію, українську мову і т. ін. Серед всього лайна, яке щоденно в коментарях читають мільйони українців, найбільше мене зачіпає фраза “Украины никогда не было, была Русь”. Найцікавіше те, що всі росіяни переконані в тому, що Росія — єдина спадкоємиця Київської Русі (“хранительница традиций русских” — нещодавно довелося прочитати). У росіян Київська Русь давно не Київська. Тепер це просто — Русь (бо “пагані савєтскі історікі занімалісь дерусіфікациєй”). Та й Київ більше не «Мать городов русских». Що вже говорити про походження Володимира Великого, про яке в радянських підручниках з історії написано коротко: “Из Пскова”. Страшна не сама абсурдність аргументів, а те, що є сотні тисяч людей, які радо будуть вірити в їх абсолютну достовірність.

Перша згадка про Україну міститься у Київському літописі (1187 рік). «Від Сяну до Дону, від Прип’яті до Чорного Моря», — так окреслює літописець територію України. Стосовно Русі та Росії скажу, що Росія ніколи не мала нічого спільного з Руссю. В період з 1263 по 1547 рік існувало таке собі Московське князівство (Московія), яке займало території сучасної Московської області. Згодом воно захопило північні землі європейської частини сучасної Росії.

Московія. 1263—1547 рр.

З 1547 року по 1721, завоювавши Казанське, а згодом Астраханське ханства, територія Московії найбільше наблизилася до тієї, яку сьогодні займає РФ. В цей період держава мала назву «Московське царство».

Московське царство. 1547—1721 рр.

І тільки в 1721 році, після проголошення Петра І імператором, назву держави було перейменовано на «Всеросійську імперію».

Словом “Русія” (Ρωσία) стародавні греки називали Русь. Петро І підняв з історичної могили назву, яка до земель Московії взагалі ніколи не застосовувалася. Однак він зробив це не просто так: така назва створила основи для проведення політики “собіранія рузького міра”, яке перетворилося на захоплення, поневолення та розкрадання сусідніх народів. Через рік після перейменування Московії Україну позбавили прав на самоврядування та обирання гетьмана. Саме за Петра І з’явилася Малоросія та Великоросія. Насправді ж Малою Руссю в 12-13 століттях називали території Галицько-Волинського князівства, а Великою Руссю — північно-східні території Київської Русі.

В сиву давнину російські історики писали про те, що історія Росії починається з 13-15 століть, коли відбувалося формування Московії та російського народу. Однак в радянські часи ця версія суперечила ідеї “рузького міра” і трьох братських народів, тому її довелося знищити. Що стосується російської мови, то вона сформувалася в 16-17 століттях. На які й ж тоді мові говорили жителі однієї з наймогутніших держав Середньовічної Європи — Русі — до 16 століття?

Після всього вищесказаного хочеться звернутися до самих українців. Друзі, ніколи не сумнівайтеся в багатовіковій, героїчній історії України. Не довіряйте всьому, про що читаєте в соціальних мережах та на російських форумах. Україна ніколи не мала нічого спільного з Росією, а судячи з останніх подій, вже ніколи й не матиме. Тягніться до світла, вивчайте українську історію, любіть Україну.

Сергій Філюк
Любіть Україну

Leave a Reply