Сергій Ківалов

Нещодавно голова Одеської облдержадміністрації Ігор Палиця звернувся в Генеральну прокуратуру України з петицією про відновлення кримінального провадження проти екс-нардепа Сергія Ківалова.

Справу проти Ківалова було відкрито ще в кінці літа минулого року. 26 серпня Ігор Палиця звернувся до тодішнього генпрокурора Віталія Яреми з повідомленням про вчинення Ківаловим злочину, який Конституція визначає як посягання на територіальну цілісність і недоторканість України. Основою для звинувачення стала одна зі статей Ківалова, що вийшла друком в лютому місяці 2014 року в газеті «2000». В ній колишній депутат говорив, що одеситам слід розширити права, зокрема надати можливість самостійно назначати голову регіону, уряд, створювати власну правоохоронну систему та накладати вето на закони, які стосуватимуться певних міжнародних договорів та податкової політики України.

Палиця сподівається, що Генпрокуратура зможе дати адекватну оцінку діям Сергія Ківалова, котрий окрім своїх шовіністичних, антиукраїнських поглядів ввійде в історію як один з авторів скандального законопроекту «Про засади державної мовної політики», який був прийнятий 5 червня 2012. Його суть полягала у зрівнянні регіональних мов в правах з українською, більше того їх захист, розвиток та вживання на всіх рівнях соціального життя. Рішенням Верховної ради від 23 лютого 2014 року «закон Колесніченка-Ківалова» було визнано таким, що втратив чинність.

Сергій Філюк

Leave a Reply