Найгірший кошмар Кремля — демократична та економічно сильна Україна

Володимир Путін. Вибори 2018

У Володимира Путіна залишається єдиний варіант закінчення війни на Донбасі — формування другого Придністров’я, іншими словами, замороження конфлікту, вважає російський політолог Дмитро Орєшкін.

Володимир Путін
Фото із соцмереж
Приєднати Донбас на зразок Кримського півострову в Росії вже не вийде, стверджують міжнародні політексперти.

Російська федерація наразі немає ні фінансових, ні навіть дипломатичних можливостей зробити Південно-Східний Донбас частиною Росії, говорить Орєшкін. Він погоджується з думкою своїх колег про те, що Володимир Путін не збирається допомагати жителям Донбасу, адже цей регіон — лише інструмент впливу на Київ.

Окрім цього, війна на Донбасі — це той фактор, який заважає будувати Україні сильну економіку, а економічно сильна та демократична Україна — найгірший кошмар для Росії. Чому? Експерт пояснює це просто: всі прекрасно знають, що середня заробітна плата в країнах Балтики — 1000 євро, в той час, як в Росії середня зарплата дорівнює 30 000 рублів (в три рази менше, ніж у прибалтів). На противагу цьому факту російські ЗМІ постійно розповідають про те, що в цих державах живуть люди з неонацистськими поглядами, які не поважають, часто дискримінують росіян.

Якщо Україна підніметься до рівня Естонії, Литви та Латвії, то кремлівська пропаганда може в один прекрасний момент виявитися недієвою — надто вже тісно контактують українці та росіяни. До чого це призведе в самій Росії, здогадатися неважко.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply