Кремль не залишить у спокої Україну — американська розвідка

War in Ukraine

Російська федерація не збирається зменшувати вплив на окупованих територіях Донбасу та виводити звідти свої війська, повідомляє американська розвідувально-аналітична компанія «Stratfor».

War in Ukraine
Фото: AFP
За інформацією «Stratfor», в геополітичних іграх Кремля Україна посідає перше місце.

Присутність Збройних сил РФ на Сході України — серйозний привід для Києва шукати військово-дипломатичної допомоги на Заході, так само як і привід для Заходу надавати Києву цю допомогу. Станом на сьогодні Володимир Путін не може розраховувати на подальшу ескалацію конфлікту на Донбасі, адже ЄС та США мають дієві засоби тиску на російську економіку. Одначе підтримувати сепаратистів з метою нанесення матеріальних збитків Україні та політичного шантажу Києва він може.

Окупований Донбас в якості буферної зони Росія використовуватиме для протидії українським прагненням до членства в НАТО. Окупований Крим, в якому розташована єдина військово-морська база РФ в теплих водах, надає Москві безперешкодний доступ до Середземного моря. Присутність ЗС Росії в Сирії та контроль портів в Латакії і Тартусі дозволять Кремлю впливати на будь-які військові сутички в східних регіонах Середземномор’я. Звідси можна зробити висновок, що на Україну в Росії більш далекоглядні плани, ніж це може здатися на перший погляд.

«Лише подальша співпраця з НАТО та швидка і жорстка реакція Заходу на провокації Кремля зможуть послабити вплив Російської федерації на Україну, зокрема зупинити окупацію українських територій та створити умови для відновлення дипломатичних відносин між Києвом та Москвою», — стверджує політичний оглядач «України демократичної» Сергій Гончаренко.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply