Головні українські новини за 2 квітня 2015 року

383965991

До вашої уваги пропонуємо огляд найважливіших новин України станом на 2 квітня 2014 року.

Політичні новини України

Народні депутати виступили за націоналізацію російських підприємств. Для втілення цього наміру зареєстрований відповідний законопроект «Про націоналізацію майна в Україні держави-агресора і його резидентів». Його авторами виявилися нардепи Олег Ляшко, Сергій Скуратовський та Віктор Вовк. Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило, що за останній рік в Криму Російська федерація незаконно націоналізувала близько 400 українських підприємств та 18 газових родовищ.

Правоохоронці провели обшуки двох керівників Управління київської ДАІ. В ході операції слідчі вилучили понад 3 мільйони гривень, повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва. Також було вилучено значну суму в закордонній валюті, вогнепальну зброю, елітний годинник та інші дорогоцінні речі. Обшук був проведений в рамках кримінальної справи по факту регулярного отримання посадовцями ДАІ Києва незаконних винагород. Встановлено, що підозрювані налагодили злочинну схему, завдяки якій протягом року отримували по дві сотні тисяч гривень щотижнево з інших підрозділів київської ДАІ. По даній справі вже затримали начальника відділу організації міжрайонного реєстраційно-екзаменаційного відділу ДАІ Києва — підполковника міліції Миколу Жебеля. Начальника ДАІ Києва Миколу Макаренка оголосили в розшук.

В ЄС відмітили результати боротьби з корупцією в Україні. Зокрема єврокомісар по справах європейської політики Йоганнес Хан заявив, що навіть те, що президент України Петро Порошенко звільнив губернатора Ігоря Коломойського, якого звинувачують в корупційних діях, — є прогресом. Також Хан заявив, що якщо українському уряду вдасться побороти корупційні схеми в своїй державі, то Україна стане енергетично незалежною. Більше того, єврокомісар переконаний, що зупинивши розкрадання в газових схемах, Україна зможе експортувати природній газ.

Завантажити всі новини української політики.

Військові новини України

В Станиці Луганській терористи та айдарівці відновлюють підірваний міст. Бійці батальйону «Айдар» разом з проросійськими бойовиками приступили до відновлення функціонування автомобільного мосту, йдеться у звіті ОБСЄ щодо ситуації на Сході України. Міст через Сіверський Донець був підірваний терористами 19 березня 2015 року.

Терористи готуються до серйозних провокацій проти жителів Східної України з метою дискредитації українських військових, запевняє спікер АТО Андрій Лисенко. Зокрема він повідомив, що 2 дні тому поблизу населеного пункту Майорськ було зафіксовано переміщення танків терористів з українськими відмітками. Також Лисенко розповів, що Генштаб володіє інформацією про те, що нещодавно в деякі ательє ДНР та ЛНР поступили замовлення на пошиття шевронів ЗСУ та інших воєнних угрупувань України. Ці факти, на думку спікера АТО, говорять про те, що найближчим часом проросійські бойовики здійснять повторні провокаційні дії проти жителів Донбасу, як це було з Маріуполем. Відбувається таємна передислокація важкого озброєння до лінії розмежування сторін, додає чиновник.

Завантажити всі військові новини України.

Новини економіки

Російська федерація заморозить всі українські активи та вимагатиме негайного повернення боргів, якщо відбудеться націоналізації підприємств РФ в Україні. Про це російській газеті «Комерсант» повідомило джерело однієї з держструктур Росії. «У Києві є гарячі голови, які лобіювали цю ідею, навіть не розуміючи, наскільки жорсткою буде відповідна реакція», — йдеться в повідомлені.

Петро Порошенко підписав законопроект про спрощення процедури ведення бізнесу в країні. Мета документу — дерегуляція господарської діяльності. Закон значно спрощує процедуру відкриття і ведення господарської діяльності, скорочує дозвільні та погоджувальні процедури, зменшує вплив державних органів на діяльність суб’єктів господарювання і т. ін.

24 мільярди гривень — стільки обіцяє виділити президент України Петро Порошенко на субсидії для українців. Обсяг субсидій для сімей, яким не по кишені нові комунальні тарифи, буде збільшено вдвічі — з 12-ти до 24-х мільярдів гривень, запевняє Порошенко. Президент додає, така система покликана допомагати громадянам до 2016 року, коли буде проведено збалансування фінансової системи та відновлення зростання економіки України.

Завантажити всі економічні новини України.

Сергій Філюк
Комунальні тарифи в Україні

Leave a Reply