Гречка по 30 гривень: продовольчі реалії 2016 року

Гречка. Україна. Подорожчання

Як повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу, щоб задовольнити апетити українців на гречку держава буде змушена закупити ще 30-40 тисяч тонн крупи, а це близько 25% від усього внутрішнього ринку, повідомляє «Ukr.media».

Подорожчання гречки в Україні
Фото: www.flickr.com
В основному, гречку їдять жителі СНД, корейці, японці, китайці, індійці, поляки та євреї. В інших країнах нею годують свійських тварин.

Кожного року українці споживають від 150 до 180 тисяч тонн цього харчового продукту. Незважаючи на це, в 2015 році спостерігаємо в Україні зменшення посівів гречки на 14-17%. Експерти пов’язують це, по-перше, з подорожчанням культури, а по-друге, зі зменшенням реальних доходів громадян.

Якщо зараз ціни на гречку дорівнюють 20-23 гривням за кілограм, то в новому сезоні можна очікувати зростання вартості продукту до 25-30 гривень. Відвернути суттєве подорожчання могло б зменшення експорту гречки в Росію, вважає директор компанії «Агро-Поділля» Любов Івченко. Однак наразі компанії-експортери не збираються змінювати темпи вивезення вітчизняної гречки за кордон.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply