Чому 2015 не стане роком закінчення війни на Донбасі?

Війна на Донбасі

Нещодавно колишній президент України Леонід Кучма, який очолює українську сторону в контактних переговорах з питань війни на Донбасі, заявив про те, що Мінські домовленості можуть бути продовжені, якщо їх не вдасться реалізувати до кінця 2015 року.

Війна на Донбасі
Фото: Associated Press
Війна з проросійськими сепаратистами та Збройними силами РФ на Сході України триває вже 1 рік і 5 місяців.

Український журналіст Віталій Портников в статті для «Newsru.ua» стверджує, що такий розвиток подій вигідний Володимиру Путіну. В умовах складної економічної ситуації Росія не має можливості вести війну, але й відмовлятися від захопленого Донбасу також не буде, адже Донбас — це потужний механізм впливу на Україну та інструмент для внутрішньої дестабілізації.

В той же час росіяни не хочуть посилення санкцій з боку США та ЄС, що неодмінно відбудеться, якщо РФ зірве вибори на Донбасі. Неспроможність Москви виплачувати людям зарплати та пенсії може призвести до бунту, вважає Портников. Тож ідеальний варіант для Кремля — чекати. Чекати, доки ціни на нафту зростуть та можна буде знову помріяти про «Новоросію». В разі подальшого знецінення «чорного золота», Росія може припинити будь-які воєнні операції на Донбасі, іншими словами, заморозити конфлікт або ж залишити все, як є.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply