Ситуація в АТО не поліпшилася: військові гинуть щодня

1607878

«Практично кожен день ми бачимо пересування військових і озброєння. Також ми бачимо пошкодження цивільної інфраструктури. У Куйбишевському районі Донецька спостерігачі бачили, що багато будинків були пошкоджені від розривів снарядів, і бачили плями крові… Сторони не дотримуються даних раніше обіцянок», – повідомляє заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

Також він зазначив, що ситуація на сході України розвивається стрімко, і поки що не можна робити якісь висновки.

Сержант 25 бригади ВДВ, позивний якого «Крокодил» розповідає:

«На кордоні дуже не спокійно, дуже спекотно. Вчора був бій з ДРГ, почався о 7 годині вечора. ДРГ була відкинута, але почався сильний артобстріл. Бойовики обстрілювали як наші позиції, так і свої. Свої, щоб звинуватити Збройні сили України в обстрілах житлових масивів. Порівняно з минулими роками збройних зіткнень набагато більше».

Сержант гаубичного дивізіону батальйону АЗОВ Іван Юськевич продовжує розповідь про ситуацію в АТО:

«Перемир’я бойовики не дотримуються. Бої з ДРГ стали частішими. Хлопці гинуть кожного дня».

З виступу міністра оборони Степана Полторка у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі стало відомо, що з початку цього року загинуло 623 українських військовослужбовців. Також він зазначив, що у цьому році ворог майже 7 тисяч разів порушував режим тиші і застосовував заборонене озброєння, а саме артилерійські та реактивні системи залпового вогню.

Чого хоче Кремль?

«Путін давно вже усвідомив, що нагнітати інтенсивність бойових дій в Україні, надто дорого, небезпечно і неефективно: консолідація і підвищений опір українців у відповідь на інтенсивну агресію не дозволить йому досягти своїх цілей і принесе значні людські втрати і витрати, що можуть дестабілізувати ситуацію в самій Росії. Якщо до цього фактору додати фактор реальних, хворобливих для Росії міжнародних санкцій, жорсткість яких пропорційна бойової активності росіян в Україні – то рішення, яке вибрав Путін стає очевидним» – пише у своєму Фейсбуці Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ вважає, що Володимир Путін вже пожалкував про те, що увірвався на територію України.

Мінські домовленості

«Мінські переговори вичавлюють як цитрину. Але якщо країні і нашій армії потрібна ця передишка, якщо ці марудні переговори зупиняють гостру фазу конфлікту — я буду працювати», — написала в своєму Фейсбуці Ірина Геращенко, один із представників мінської групи.

За її словами, сьогодні на фронті вкрай важке становище, Москва не вгамовує своїх апетитів, на що Європа має реагувати більш жорсткішими санкціями і ні в якому разі їх не послаблювати.

Свою думку стосовно, так званих, мирних договорів висловив і один з найавторитетніших американських політологів Дейвід Креймер. У своїй статті «Як допомогти Україні», яку опублікувало видання «The American Interest», він наголосив, що Сполучені Штати Америки повинні домогтися скасування Мінських домовленостей. Креймер вважає, що лише після того, як Російська федерація виведе свої війська з Донбасу, почне шанувати український суверенітет та поверне Україні громадян, яких вона викрала з української території, санкції послабляться. На його думку, саме такі пункти мають бути в Мінських домовленостях.

© Анастасія Рокитна, «UDNM.org»

Leave a Reply