Війна на Донбасі 95035

Під час прес-конференції по результатам переговорів голови МЗС Росії Сергія Лаврова та голови МЗС Мадагаскару Беатріс Жанін Аталла мова заходила навіть про Україну.

Зокрема Лаврову довелося відповідати на запитання журналіста про те, чи підтримає Російська федерація пропозицію «Нормандської четвірки» про введення миротворців на Донбас. «Ми, як ввічливі люди, будемо готові вислухати», — з таких слів почав свою відповідь Лавров. Вже зараз можна зробити висновки про те, що позиція Росії щодо миротворців на Сході України чітка: вислухати — вислухають, але зроблять все, щоб не почути.

Лавров підкреслив, що слухати будь-які пропозиції немає сенсу без ДНР та ЛНР, тому вони обов’язково мають брати участь в наступній зустрічі «Нормандської четвірки» в Мінську. Відстоювати свою позицію Росія буде декількома контраргументами, головний з яких — підготовка миротворчої місії триватиме надто довго (щонайменше півроку), і не факт, що вона буде ефективнішою за місію ОБСЄ. Сподіватимемося, що і на цей раз нам вдасться досягти успішних домовленостей, які, що найважливіше, будуть ефективно дотримуватися на практиці.

Сергій Філюк
Сергій Лавров

Leave a Reply