Полонені

За інформацією СБУ, ще близько 400 хлопців залишаються у полоні в ДНР та ЛНР.

Досі уряд України продовжує дотримуватися принципу «всіх на всіх» у процесі обміну полоненими, однак наразі робота по визволенню бійців Збройних сил України з полону трохи уповільнилася. Терористи не мають бажання продовжувати обміни. Підтвердженням цього є й нещодавня заява одного з очільників проросійських бойовиків про те, що їхній уряд передав останні 16 полонених українців. Служба безпеки України заперечує правдивість цієї інформації: в лапах терористів залишається як мінімум чотири сотні бійців АТО, переконані в СБУ.

Іншу заяву терористів про те, що в українському полоні перебувають 1379 бійців ДНР, заперечив радник голови СБУ Маркіян Лубківський. Чиновник запевняє: Україна робила, робить і буде робити все, щоб звільнити з полону військових, офіцерів та громадянських осіб.

Ті, кому вдалося повернутися з полону, розповідають, що терористи по-різному ставляться до українських військових. Найчастіше їх відправляють виконувати чорну роботу. Перед тим морально тиснуть на наших хлопців, ображаючи та принижуючи їхню гідність. Відомі також численні випадки, коли терористи вдавалися до розстрілу бійців АТО. Сподіватимемося, що волонтери й далі продовжуватимуть вести переговори з терористами щодо звільнення українських військових. Надія лише на них.

Сергій Філюк
Полонених ведуть на параді в Донецьку

Leave a Reply