Головні новини АТО за 5 вересня 2015 року: терористи йдуть у підпілля

ато

До вашої уваги дайджест основних новин з зони проведення Антитерористичної операції на Сході України станом на сьогодні, 5 вересня 2015 року.

На фронті поки що спокійно

Це перший тиждень за останні місяці війни, коли на Донбасі відносно спокійно. Значно зменшилася кількість обстрілів проросійськими терористичними угрупуваннями позицій ЗСУ. Президент України Петро Порошенко під час свого перебування в Національній академії прокуратури заявив, що Мінські угоди нарешті запрацювали, а помітне затишшя на фронті гарант назвав твердою надією на мир в державі.

На цьому відео жителі Авдіївки розповідають про свій перший тиждень «без війни».

Про врегулювання конфлікту мирним шляхом заговорили й ватажки незаконних терористичних організацій. Зокрема, лідер донецьких сепаратистів Олександр Захарченко заявив, що не бачить розумної альтернативи мінським домовленостям, адже всі інші сценарії вирішення конфлікту призводять до смертей та руйнувань.

Сепаратистське підпілля в Україні

Вчора Служба Безпеки України в Запорізькій області затримала чоловіка, який провадив в соцмережах активну антиукраїнську пропаганду. Сепаратист закликав українців до повалення конституційного ладу, підтримки терористів на Донбасі та організації терактів на території держави. Тепер його судитимуть за посягання на територіальну цілісність України та заклики до вчинення терористичного акту.

Того ж дня СБУ заблокувала банківські рахунки одного з ватажків терористів на Донбасі — Євгена Жиліна, керівника незаконної організації «Оплот». Загальна сума заморожених коштів — понад 1 750 000 гривень. Євген Жилін, ймовірно, використовував ці гроші для фінансування збройного угрупування «Оплот».

Повертаючись до перемир’я. За інформацією штабу АТО, терористи використовують затишшя на фронті для організації провокацій в південно-східних областях України, зокрема на Запоріжжі. Очільники «сепаратистських республік» дали вказівку організувати на Донбасі збори терористів-вихідців із Запорізької області та інших областей, які межують з Донбасом. В штабі АТО запевняють, що метою такого зібрання може стати початок антиукраїнської терористичної діяльності на Південному Сході нашої держави.

Детальніше про стан подій в АТО на сьогодні дивіться на відео.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply