АТО 1 травня 849

До вашої уваги короткий огляд найважливіших військових новин України з зони проведення Антитерористичної операції станом на 1 травня 2015 року.

За останні 24 години в зоні АТО було зафіксовано шість «безпілотників» терористів, інформує Державна прикордонна служба. Як відомо, безпілотні літальні апарати ДНР та ЛНР активно використовує для повітряної розвідки; ці пристрої роблять достатньо якісні фото- та відеоматеріали місцевості. До слова, позаминулої доби бійці АТО зафіксували аж 27 БПЛА в межах Донецької та Луганської областей.

Європарламент прийняв резолюцію, в якій вимагає від Росії звільнити Савченко. В офіційному документі йдеться про те, що РФ не має жодних законних підстав для утримання української льотчиці Надії Савченко під вартою. Також європейські політики вимагають надати можливість західним лікарям самостійно оглянути Надію.

Сполучені Штати Америки мають намір надати України 200 мільйонів доларів для закупівлі зброї. За рішення про виділення відповідних коштів українській стороні проголосували 60 з 62-х членів Комітету Конгресу США. Приводом до виділення фінансової допомоги Україні послужив виступ головнокомандуючого силами НАТО в Європі Філіпа Брідлава, темою якого стала висока ймовірність широкомасштабного наступу на Україну з боку Росії.

За 1 травня терористи 29 разів обстріляли позиції ЗСУ. Під час обстрілів проросійські бойовики активно залучали важке озброєння, зокрема 120-ти міліметрові міномети, 122-х міліметрові гармати і танки, яке давно повинно бути відведене від лінії розмежування сторін. В результаті сьогоднішніх сутичок загинуло двоє бійців АТО, ще двоє тяжко поранені.

Усі новини АТО читайте тут: http://udnm.org/category/ukraine_news/ato-news

Сергій Філюк
Карта бойових дій в АТО за 1 травня 2015 року

Leave a Reply