В Криму невідомі зірвали конференцію кримських татар

kr2

17 січня в місті Сімферополі півтора десятка молодиків в спортивних костюмах прорвалися до зали, де проходила конференція кримськотатарського народу.

Невідомі викрикували «Хватит обманывать народ!», намагаючись таким чином заглушити учасників конференції. Після цього хлопці схопили голову Комітету з захисту прав кримських татар Ескендера Бариєва, намагалися спровокувати присутніх до бійки. У відповідь Бариєв закликав: «Участники конференции, поднимите руки, чтобы полиция видела, что мы никого не трогаем, никого не бьем».

На заході було заплановано обговорення становища кримського народу, нюанси проходження військової служби в російській армії та земельні питання.

Тим часом жителі півострова відверто не розуміють, чого хочуть кримські татари. «Что-то я в толк не возьму: за какие права борются крымские татары, и в чём проявляется российская агрессия против них? Какими правами я, не татарин, обладаю больше, чем татары?», — говорить кримчанин Ігор. «Почему именно Россию крымские татары считаю своей обидчицей? Решения принимали два грузина, задачу по репатриации выполняли военнослужащие практически всех национальностей СССР, в том числе и милые татарскому сердцу украинцы. Почему именно Россия ваш враг?», — продовжує Ігор.

До слова, за минулий рік російське ФСБ провело обшуки ряду кримських татар, що займалися громадською діяльністю. Квартиру вище згаданого Бариєва обшукали ще 16 вересня, забравши ноутбук та системний блок від комп’ютера. Активістка з Сімферополя Єлизавета Богуцька після обшуку виїхала з Криму. Сьогодні кримські татари залишаються чи не єдиним ідейно-політичним об’єднанням, що несе загрозу російській окупації на півострові.

Сергій Філюк

Leave a Reply