SWIFT масово відмовляє кримчанам в обслуговуванні

Мініатюра Свіфт 433

Західні фінансові установи відмовляють жителям Кримського півострову в проведенні валютних платежів, повідомляє ряд російських ЗМІ. Більше того, відмовити у здійсненні банківської операції можуть не лише тим, хто намагається це зробити на анексованій території, але й за її межами.

Усі банки Російської федерації, які підключені до всесвітньої системи «SWIFT», відмовляються проводити платежі тим громадянам, які прописані в Криму. Не виключенням є й кримські підприємства. Особливо часто така ситуація виникає під час фінансових операцій з доларом.

До слова, після анексії Росією Криму на півострові закрилися усі філіали українських банків. Також в Криму не працюють «Visa», «Mastercard», а також різноманітні міжнародні електронні системи. В минулому році Європейський парламент закликав міжнародну міжбанківську систему «SWIFT» виключити Росію з системи обслуговування, однак організація заявила, що воліє зберігати нейтралітет у ситуації, що склалася на Сході України, та забезпечувати обслуговуванням увесь світ.

Аналітики вважають, що відключення банків Російської федерації від системи «SWIFT» може призвести до збитків для Росії в розмірі 5-8% від загального ВВП країни, однак при цьому постраждають й економіки інших держав.

Сергій Філюк

Leave a Reply