Дніпропетровськ

Сьогодні на офіційному сайті Дніпропетровської міської ради було організовано голосування за нову назву міста Дніпропетровська, перейменування якого відбудеться в рамках декомунізації України.

Голосування за перейменування Дніпропетровська

Жителям міста пропонують віддати свій голос за 8 найменувань, серед яких: Січеслав (означає «Місто січової, козацької слави» — неофіційна назва Дніпропетровська в 1918-1919 роках), Дніпро, Дніпрослав, Дніпровськ, Дніпрополь, Кодак (Старий Кодак і Новий Кодак — дві частини Дніпропетровська; з татарської це слово означає «поселення на горі»), Новий Кодак (сучасна назва історичної частини міста), Святослав. Серед варіантів є й нинішня назва міста «Дніпропетровськ».

На даний момент 62% респондентів підтримали нинішню назву. На другому місці варіант «Дніпро» (28%), на третьому — «Січеслав» (6%).

Голосування триватиме до 28 серпня 2015 року. Також міський голова Дніпропетровська надав можливість містянам запропонувати власний варіант для назви міста з обґрунтуванням нового найменування. Для цього потрібно всього лише написати письмову заяву на ім’я мера і викласти в ній свої ідеї.

Сергій Філюк, © Україна демократична

Leave a Reply