7% жителів південно-східних областей за Донбас у складі РФ

Донбас

Нещодавно Київський міжнародний інститут соціології провів опитування жителів південно-східних областей України, темою якого був Донбас та його майбутнє у складі України.

Дослідження проводилося в Херсонській, Харківській, Одеській, Донецькій та Луганській областях, включно з територіями, які зараз контролюють проросійські терористи.

Третина опитаних (33%) виступають за те, щоб Донбас був повернений до складу України на тих самих умовах, що існували до початку війни. 31% респондентів вважають, що Донбас повинен залишитися в складі України, але потрібно розширити ряд повноважень для цих територій. Десята частина (10%) висловилася за ідею федералізації України та Донбас в якості автономної республіки.

В той же час 11% переконані, що Донбас має стати незалежною державою, 7% — що ці території мають стати частиною Росії. 8% опитаних не змогли дати чіткої відповіді на поставлені запитання.

Слід зазначити, що навіть на тих територіях, які наразі контролюють бойовики ДНР та ЛНР, половина респондентів обрали один з трьох сценаріїв, за яким Донбас залишається у складі України. Кожен четвертий житель цих територій за незалежність регіону, а 16% бачать Донбас у складі Російської федерації.

За даними цього ж дослідження було встановлено, що жителі південно-східних областей загалом розчаровані в російських та українських ЗМІ. 29% висловили наростаючу недовіру до українських засобів масової інформації, 37% — до російських. Люди, що живуть в Україні, вважають вітчизняні медіа скоріше надійними, ніж навпаки, в той час, як жителі ДНР та ЛНР переконані в протилежному.

До слова, в ході експерименту було опитано понад 560 респондентів зі 124-х населених пунктів. Дослідження проводилося шляхом дзвінків на стаціонарні телефони.

Сергій Філюк

Leave a Reply