Вчені працюють над телепатичними технологіями

Телепатия

Комунікація — найважливіший процес в життєвій діяльності всього живого.

Спочатку людина передавав інформацію невербальним шляхом, який втілювався в міміці, жестах, танцях. З часом він почав поєднувати жести і примітивні звуки, склади. Усна мова як основний інформаційний канал виник не відразу, проте аж до XXI століття займала провідну роль у процесі комунікації. Газети не змогли перевершити в практичності усне мовлення, а радіо і телебачення без дикторів взагалі не існували б. І тільки Інтернет, поєднавши всі види традиційних ЗМІ, зміг підкорити собі найдавніший метод передачі інформації.

Згідно з даними сервісу «Pingdom», що займається дослідженнями особливостей роботи веб-сайтів, в 2011 році кількість інтернет-користувачів у світі перевищила 2 000 000 000 чоловік. Проте вчені вважають, що незабаром Інтернет поступиться провідним місцем такому явищу, як телепатія.

Дослідники з Гарварду провели експеримент, в ході якого людина посилала пацюку команди, які зчитував прилад на голові гризуна. Результати перевершили всі очікування: в 94% випадках щур правильно виконувала поставлені завдання.

Зараз вчені працюють над удосконаленням технологій, які дозволять людям телепатично зв’язуватися один з одним, ділитися емоціями, побажаннями, подумки передавати інформацію.

Ми поцікавилися, як українці ставляться до такої космічної перспективі надспілкування.

Роман, економіст
Сучасне суспільство має безліч методів прийому та передачі інформації, вершиною яких є Інтернет. Крім цього, щури і люди — це не одне і те ж. Результати досліджень з людьми можуть бути непередбачувані. Невідомо, як телепатичний зв’язок вплине на психологічне здоров’я людини. Інше питання, чи буде використовуватися телепатія в корисливих цілях? Скажімо, чи зможе телепат навіюванням думок впливати на людину? Ну а позитивними сторонами цього явища можна вважати можливість впливу на тварин. Загалом, скептично ставлюся до таких дослідів і вважаю їх непотрібними суспільству.

Саша, графічний дизайнер
Телепатія может буті корисностей, але лише за умови правильного її використання! Наприклад, у галузі медицини можна було б телепатично лікувати людей, які мають проблеми з пам’яттю. Психологія людства піднялася б на вищий рівень, і люди могли б з легкістю спілкуватися на новому рівні, не втрачаючи найважливішого, краще розуміти одна одного!

Оля, регент
Мені здається, десь у нашому мозку закладена здатність до телепатії, але як скоро людство зможе нею скористатися, невідомо. Так було б набагато легше спілкуватися, адже не довелося б використовувати різні допоміжні пристрої.

Ліна, фотомодель
Я вірю або скоріше надіюсь, що десь це є. На жаль, в реальному житті зі мною нічого подібного не траплялось. Думаю, про телепатію є багато літератури, яка може задовольнити людську цікавість. Іноді не важко здогадатися, що думає людина, але тут застосовується більше психоаналіз, ніж телепатія. Для друзів, до прикладу, щоб зрозуміти один одного, достатньо лиш погляду (взнаки дається разом проведений час).

Сергій, журналіст
У телепатії нічого поганого не бачу, принаймні зараз. Колись телефони без проводів теж відносили до наукової фантастики, але це аж ніяк не вплинуло на технічний прогрес. Ми вже сьогодні передаємо емоції і слова (які, по суті, і є думками) крізь відстань, використовуючи той же мобільний, Skype, ICQ та ін. Телепатія може знайти більш тонку і більш практичну форму спілкування по відношенню до наявних на сьогодні форм. Погано це чи добре, говорити рано. Якщо і будуть якісь негативні сторони, то їх проковтнуть позитивні. Приміром, всім відомо, що стільниковий зв’язок погано впливає не тільки на психологічне, але й на фізичне здоров’ї людини, однак поки що ця інформація не змушує людство відмовитися від мобільників. Щось мені підказує, що так само буде і з телепатією.

© Сергій Філюк, «UDNM.org»

Leave a Reply