Американці знають, як побороти діабет

383534054

Спеціалісти з Каліфорнійського університету успішно пересадили хворій людині штучну підшлункову залозу, повідомляє газета «Експрес»!

Клінічні випробування виявилися успішними, тож тепер хворим не потрібно буде слідкувати за рівнем цукру у крові.

Інсулінова помпа автоматично вимірює і регулює кількість інсуліну в організмі, і ніякого стороннього втручання для цього не потрібно.

Про хворобу

При ураженні підшлункової залози може порушитися робота інсулярного апарату, через що організм більше не виробляє власного інсуліну, зазначає київський ендокринолог, професор Володимир Паньків.

Після цього глюкоза перестає потрапляти в мозок, печінку і м’язи, натомість у великій кількості концентрується в крові людини (відбувається загальне отруєння організму, від якого страждають усі органи, особливо нервові закінчення та судини).

До недавнього часу поліпшити стан здоров’я хворого можна було лише через ін’єктування. На тіло діабетика кріпилася інсулінова помпа, однак вона працювала неавтоматично (хворий повинен був попередньо вимірювати рівень цукру, і тільки після цього вмикати апарат).

Особливість штучної підшлункової в тому, що вона чудово взаємодіє з печінкою, адже трансплантацію звичайної підшлункової потрібно проводити разом з трансплантацією печінки. Донора обох органів одразу знайти важко, тому такі операції проводяться вкрай рідко.

© Сергій Філюк, «UDNM.org»

Leave a Reply