Джамалину пісню «1944» обговорює весь світ

Джамала

Пісня, з якою Джамала поїде на Євробачення-2016, стала приводом для обговорення у світових виданнях.

Як відомо, композиція «1944» відображає переселення кримських татар з їхніх етнічних земель, і жахи, що пов’язані з цією подією. Відомо, що прабабуся співачки втратила доньку під час примусової депортації, тому для Джамали це й особиста драма.

Назвати політичним такий хід навряд чи можна, адже мистецтво далеке від політики, так само як сіль від цукру.

Одразу чотири впливових світових видань зацікавилися нашою виконавицею та її творчістю. Зокрема, «Billboard» у своїй статті зазначає, що незвичний вибір пісні для Євробачення викликав жвавий інтерес у суспільстві. А ось цитата із найбільшого видання США «The Washington Post»: «Українська пісня на «Євробаченні» від України — камінь в російський город. І він не зовсім маленький».

Друга найбільша за накладом в США газета «The New York Times» зазначає у своїй статті, що «кримська татарка співає про сталінську депортацію сотень тисяч людей з її рідного Криму» і наголошує на проблемі сьогоднішній: Джамала представить Україну на пісенному конкурсі «Євробачення» через два роки після анексії Росією Криму.

Одна з найбільш популярних і тиражованих газет у Великобританії «The Telegraph» пише: «Українці чують відлуння російської анексії Криму в пісні Джамали про сталінську депортацію її народу».

Ажіотаж, викликаний увагою закордонних ЗМІ, шириться хвилею, яка докотилася навіть до політичних діячів Російської Федерації, які вдаються до сміливих заяв.

До слова, репортаж про перемогу Джамали у Національному відборі висвітлювали ще й турецькі ЗМІ.

© Богдан Гончаренко, «UDNM.org»

Leave a Reply