В ООН шоковані та ображені діями Росії

Russia's Ambassador to the U.N. Vitaly Churkin speaks during a security council meeting on the crisis in Ukraine, at the U.N. headquarters in New York March 19, 2014.   REUTERS/Shannon Stapleton  (UNITED STATES - Tags: POLITICS)

Вчора на засіданні Ради Безпеки ООН було розглянуто резолюцію про створення міжнародного трибуналу у справі авіакатастрофи малайзійського «Боїнга-777». Російська федерація скористалася своїм правом вето і заблокувала проект, повідомляє Інтернет-видання «Ліга.Новини».

Віталій Чуркін
© Tsn.ua

Ось як відгукнулися про дії Росії члени Ради Безпеки ООН.

Малайзія
«Сім’ям загиблих відправлено неправильний сигнал, сигнал про безкарність за цей жахливий злочин. Блокада резолюції про міжнародний трибунал не зупинить Малайзію. Ми робитимемо все для того, щоб покарати винних, ми не зупинимося та не здамося».

США
«Наклавши вето на цю резолюцію, Росія спробувала зупинити правосуддя. Москва проігнорувала вимоги країн, які постраждали. Це виклик усім нашим країнам».

Великобританія
«Своїми діями Росія образила сім’ї загиблих. Слідство у справі продовжиться, не зважаючи ні на що. Вето Росії не завадить покарати злочинців, які скоїли цей жахливий теракт».

Нідерланди
«Важко зрозуміти, чому постійний член Ради Безпеки ООН перешкоджає встановленню правосуддя. Ми продовжуватимемо працювати, щоб покарати винних».

Франція
«Ми шоковані діями Росії».

Австралія
«Росія насміхається над своїми зобов’язаннями покарати винних. Винні, ймовірно, вважають, що таким чином їм вдасться сховатися за рішенням Москви і уникнути відповідальності. Наше прагнення покарати вбивць буде реалізовано — так чи інакше».

Німеччина
«Сьогоднішнє рішення не означає, що безкарність перемогла. Ми будемо робити все, щоб Рада Безпеки ООН знайшла інший спосіб, щоб реалізувати покарання для винних. Це наш обов’язок».

Росія
«Наша позиція полягає в тому, що резолюція про трибунал погано пропрацьована. Чому в минулому році падіння літака не становило загрози для міжнародної безпеки, а цьому році раптом стало нею? Проект резолюції був позбавлений будь-якої правової або прецедентної основи».

Україна
«Не може бути ніякого пояснення для вето Росії. Не може бути аргументів проти, якщо тільки ви самі не є одним з цих вбивць. Використання сучасної потужної зброї проти цивільної авіації становить загрозу для всього світу. Єдиний спосіб запобігти таким трагедіям у майбутньому — покарати винних».

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply