Татарстан вимагає розширення прав у складі РФ

Татарстан

Активісти Всетатарського громадського центру (ВТГЦ) заявили про те, що Татарстан має право на розширення своїх прав у складі Російської федерації.

Про це інформує російське Інтернет-видання «Новая газета».

В рамках конференції «Проблеми державності Татарстану» місцеві вчені, громадські діячі та політики обговорювали питання збереження найменування посади президента республіки (як відомо, російське законодавство скасувало найменування «президент» для всіх очільників республік Російської федерації. Зберегти найменування вдалося лише главі Татарстану Рустаму Мінніханову, однак до кінця цього року посада має бути перейменована).

Активісти ж вважають, що республіка заслуговує сама вирішувати те, як називатиметься її очільник, зважаючи на роль Татарстану в економічному, науковому та культурно-освітньому розвитку Росії.

Також татари скаржилися на те, що в республіці не можна отримати освіту татарською мовою.

В підсумку активісти прийняли резолюцію, в якій пропонують уряду Татарстану відновити частину Конституції республіки за 1992 рік, в якій йшлося про те, що Татарстан — це суверенна країна і суб’єкт міжнародного права, а закони Татарстану діють на всій його території.

Ну що ж, Росіє, за що боролася, на те й напоролася.

© Сергій Філюк, «UDNM.org»

Leave a Reply