Мініатюра Путін 20443

Великобританським журналістам з щоденної газети «The Guardian» вдалося поспілкуватися з колишніми «кремлівськими тролями», які розповіли про те, скільки і за що їм платять, та як відбувається сам процес під назвою «брехня».

В одній кімнаті працює 20 «тролів» та три відповідальні особи, так звані цензори, які перевіряють пости «на якість». Якщо запис недостатньо переконливий або не відповідає офіційній пропаганді Кремля, «брехуна» штрафують. Заробітну плату люди отримують в конвертах, відповідно ніяких контрактів про працевлаштування не існує. Єдине, чого вимагають від майбутніх працівників — підписати угоду про нерозголошення інформації. Також про роботу не повинні знати друзі та родичі особи.

Один з колишніх працівників цієї конторки розповів стандартну схему роботи «кремлівських брехунів». За його словами, людина повинна вести звичайний блог на буденну тематику (кулінарія, кінематограф), писати записи по темі блогу, чергуючи її з пропагандистською інформацією про «добрі діла» Путіна, загниваючий Захід, війну в фашистській Україні і т. ін. Середня заробітна плата — 750 доларів в місяць. Працювати людям доводилося не тільки у власних блогах, але й в соціальних мережах, на форумах та на інших сайтах. Неправдиву інформацію поширюють не абиде, а на сторінках, які читають люди проукраїнського спрямування. Також на озброєнні у Кремля є «тролі вищого рангу»: вони працюють на англомовних інтернет-ресурсах, таких як CNN та New York Times, і отримують більше тисячі доларів в місяць.

Працівники «сфери обману» розповідають, що отримували конкретні завдання про що і як писати, яке враження справити на читача. В завданнях чітко прописувалися тема і висновки майбутнього матеріалу. «Кремлівські тролі» не тільки пишуть пропагандистські статті, але й розсилають в коментарях аналогічні відеоролики, фотографії чи посилання на інші статті.

«Я йшов додому і розумів, що починаю сам вірити в ті дурниці, про які пишу на роботі», — ділиться з «The Guardian» колишній «троль Кремля». Хлопець говорить про ненависть, якою щодня годують мільйонів росіян: «Ця ненависть в’їдається в душу».

Інформаційна війна — це війна умів. Не варто чекати удару звідкись з-за кордону — дуже часто «переносники» інфекції під назвою «російська пропаганда» живуть у нас за стіною. Тягніться до світла, сумнівайтеся і пам’ятайте те, про що написано під логотипом нашого медіа.

Сергій Філюк
Путін — брехун

Leave a Reply