Росію поглинає параноїдальний страх помсти?

Путін

Нову паніку у Кремлі спровокував нещодавній авіарейс російської парламентської делегації на чолі з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним у Швейцарію, під час якого до пасажирського літака з росіянами підлетів європейський винищувач.

19 жовтня МЗС Російської федерації викликало до себе посла Франції Жана-Моріса Ріпера, який повинен був пояснити, чому французький бойовий літак (незрозуміло, чому саме французький) здійснив небезпечне зближення з авіалайнером РФ, який прямував у Женеву для участі у 133-й Асамблеї Міжпарламентського союзу.

Міністерство закордонних справ РФ заявило, що такі дії Парижа унеможливлюють проведення у Франції важливих багатосторонніх переговорів та зустрічей. Однак згодом силові структури ФНР заперечили свою причетність до цього інциденту. Виявилося, що до російського літака підлетів не французький, а швейцарський винищувач, і сталося це поза межами повітряного простору Франції.

Міністерство оборони Швейцарії підтвердило факт зближення свого винищувача з російським пасажирським літаком, додавши, що це стандартна процедура поліцейського контролю. Голова Міноборони Швейцарії Пітер Міндер розповів, що метою цього зближення була перевірка номерів літака, при чому ніякої небезпечної близькості не було.

Міндер пояснив, що такі перевірки проводяться сотню разів на рік, і дипломатичні рейси не становлять винятку.

Очевидно, російських політиків неабияк налякав швейцарський винищувач. Чи міг він підбити російський літак? Звичайно, ні. Однак навіть самої ідеї про те, що європейські бойові літаки можуть атакувати авіалайнери РФ (тим паче дипломатичні), достатньо для того, щоб викликати паніку в Кремлі. Деякі українські ЗМІ назвали цю історію черговим нападом параної на кремлівську верхівку. Ми ж вважаємо, що підстави для тривоги у Москви є: бо не боїться від кулі загинути той, хто в руках не тримав пістолета.

Малайзійський літак Боїнг-777
Фото: tass.ru
Залишки малайзійського пасажирського літака, підбитого 17 липня 2014 року на Донбасі.
© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply