Російському ФСБ дозволили стріляти по натовпу з жінками та дітьми

gty_moscow_protest_US_adoptions_jt_130113_wblog

Депутати Держдуми прийняли законопроект, який дозволяє військовослужбовцям ФСБ застосовувати вогнепальну зброю проти натовпу. Документ підтримали 343 депутати, двоє виступили проти, а один утримався, повідомляє «Slon.ru».

Законопроект вносить зміни до закону «Про федеральну службу безпеки». У ньому йдеться про те, що військові ФСБ не мають права застосовувати зброю при скупченні людей окрім випадків, коли це робиться для запобігання теракту, звільнення заручників, відбиття групового збройного нападу на важливі і потенційно небезпечні об’єкти чи споруди органів державної влади.

Крім того, службовцям ФСБ дозволили стріляти по жінкам, неповнолітнім та інвалідам у випадках збройного опору, вчинення збройного або групового нападу, що загрожує життю і здоров’ю громадян або співробітників органів федеральної служби безпеки. Проти вагітних, інвалідів та дітей у таких випадках також допускається застосування спецзасобів.

Військовим ФСБ також дозволили проникати в чужі помешкання для «забезпечення громадської безпеки під час масових заворушень та надзвичайних ситуацій». Підкреслюється, що у всіх цих випадках службовці не несуть відповідальності за завдану цивільному населенню шкоду.

© Сергій Філюк, «UDNM.org»

Leave a Reply