Політика Кремля зайшла в глухий кут

Володимир Путін

Міністр закордонних справ Російської федерації Сергій Лавров під час прес-конференції з міністром МЗС Саудівської Аравії дозволив собі вжити недипломатичну лексику. Зазвичай дуже зосереджений та холоднокровний Лавров не стримався, давши світовим політологам черговий привід до аналізу сьогоднішньої політики Кремля, яка, очевидно, зайшла в глухий кут.

Володимир Путін
Фото: ria.ru
Володимир Путін все більше відходить від процесу одноосібного керування країною.

Сам факт того, що міністр МЗС РФ вжив нецензурну лексику під час прес-конференції з представниками країни, з якою Москва так старанно намагається поліпшити співробітництво, свідчить про тяжкі часи для Росії, повідомляє Інтернет-видання «Дзеркало тижня» з посиланням на «RFE/RL».

На думку американського журналіста Брайана Вайтмора, політичні рішення, прийняті у Кремлі протягом останнього тижня, свідчать про наявність серйозних проблем в Росії.

По-перше, слід згадати ритуальне знищення європейської продукції на російському кордоні, яке вже майже тиждень проводить Росспоживнагляд. Щоденна американська газета «Wall Street Journal» пише про те, що Володимир Путін усвідомлює загрозу для Росії через економічну блокаду Заходу, тож таким чином намагається «розіграти карту націоналізму». Знищення європейський продуктів не просто вказує на зовнішнього ворога, а демонструє пряму «боротьбу» з ним. Одначе такі дії Кремля є ризикованими, адже в той час, коли на кордоні відбувається утилізація харчів з ЄС, в російських магазинах ціни на продукти харчування лише зростають.

Знищення продуктів з ЄС в Росії
Фото: www.rferl.org
8 серпня на Невському бульварі в Санк-Петербурзі пройшла акція протесту проти знищення заборонених товарів з Європи.

Не зважаючи на неоднозначну політику Путіна, образ зовнішнього ворога, який наклав на Росію економічні санкції, автоматично знімає відповідальність з Володимира Володимировича за стан економіки РФ в найближчому майбутньому.

Згадаймо нещодавню статтю спікера російського парламенту Сергія Наришкіна, в якій політик звинуватив Америку в зомбуванні Європи та підготовці провокацій проти Росії. Також Наришкін закликав світову спільноту створити міжнародний трибунал у справі ядерної атаки США по Хіросімі і Нагасакі в 1945 році.

Згадаймо клопотання Російської федерації стосовно передачі їй Північного полюсу, яке вона на днях подала в ООН. Дивних і безглуздих політичних рішень Кремля останнім часом було так багато, що в них можна легко заплутатися.

Міжнародні політологи Ігор Яковенко та Іван Крастєв переконані в тому, що Володимир Путін все більше відходить від процесу одноосібного керування країною. Натомість Кремль нагадує «джазовий ансамбль», який, імпровізуючи, намагається владнати усі злободенні проблеми.

Парадокс полягає в тому, що вищі кола російського суспільства більше не можуть жити в країні, яку очолює Путін, але й без Путіна також не можуть. Путін загнав себе в глухий кут, почавши воєнні дії в України. Він зруйнував російську економіку та ізолював РФ від іншого світу. Якщо справи в Російській федерації й далі будуть розвиватися в такому ж руслі, то вищі кола зрозуміють, що подальше правління Путіна означатиме для них втрату мільярдів доларів. Таким чином, може статися «палацовий переворот», стверджує російський журналіст і політолог Андрій Піонтковський.

Разом з тим, повалення режиму Путіна доволі проблематичне, вважає болгарський політолог Крастєв. Володимир Володимирович зробив ідею своєї політичної альтернативи неприйнятною для росіян.

Як далі розвиватимуться події в Кремлі, покаже час.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply