Чому в Росії ніколи не буде демократії?

Російська демократія

Декілька років тому в газеті «Звезда Поволжья» була опублікована стаття 79-річного доктора технічних наук Закі Зайнулліна, яка отримала назву «Росія очима татарина». В ній автор розмірковує про завойовницьку ментальність Росії, байдужість місцевої інтелігенції, деградацію плебсу тощо.

Демократія Росії

Цікавими є роздуми науковця про те, чому Російська федерація апріорі не може бути вільною демократичною державою. Століттями шовіністи пропагували ідеї великої Росії, великого російського народу. В Москві завжди розуміли, що якщо в країні запанує демократія, то зникне велика тоталітарна Росія, відбудеться офіційний розпад РФ.

«Росія не хоче бути демократичною. Вона ще років 15-20 буде тоталітарною, потім розвалиться на шматки», — прогнозує вчений.

Разом з тим Зайнуллін говорить про те, що рано чи пізно й у РФ виникне демократія. Росіянам доведеться вчитися бути рівними з іншими народами.

Після виходу статті татарське видання було звинувачено в екстремізмі та отримало від Роскомнагляду попередження більше не паплюжити російську історію.

Оригінальну статтю Закі Зайнулліна можна прочитати тут: 1 частина; 2 частина.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply