Кожен третій страждає від випадіння волосся

Лисий, облисіння

Американські спеціалісти встановили, що кожна третя людина на планеті страждає від облисіння.

Особливо часто без шевелюри залишаються чоловіки. Раніше в представників сильної статі волосся починало випадати в 30 років, тепер це відбувається на 10 років раніше. При сильній схильності до облисіння двох років може вистачити для повної втрати волосся.

Облисіння

Причини облисіння

Однією з головних причин втрати волосся є спадковість. При цьому лисина може перейти у спадок як від батька, так і від матері. Якщо волосся випадає через погані гени, то відновити ріст волосся вже не вдасться, лише зупинити його стрімке випадіння. Найбільше від спадкового облисіння страждають чоловіки. Це пов’язано з тим, що волосяні цибулини дуже чутливі до чоловічого гормону дегідротестостерону.

Як не дивно, здоров’я волосся залежить й від правильного харчування. Спровокувати облисіння може нестача в організмі заліза, вітамінів А і групи В, порушення обміну речовин, гормональні збої, проблеми з печінкою, пересушення шкіри голови, хронічні захворювання, куріння, порушення травлення тощо. Екологічна ситуація відіграє не менш важливу роль: в регіонах з надмірною кількістю фабрик або неподалік від атомних станцій лисих буде в два рази більше, ніж зазвичай.

Варто не забувати й про стреси. Подібні стани звужують судини шкіри голови, через що коріння волосся не отримує достатнього живлення.

Як запобігти облисінню?

Головне правило — не займатися самолікуванням, якщо такі проблеми вже з’явилися. Неправильно визначені причини захворювання можуть призвести до повної втрати волосся.

Спека і морози висушують волосся, цибулини слабнуть. Тому влітку та взимку без шапки або капелюха надвір зась.

Ваше волосся неодмінно вам подякує, якщо ви відмовитесь від шампунів на користь зволожувальних засобів та обмежите використання лаків, гелів та інших засобів фіксації.

Народна медицина

Випадіння волосся можуть зупинити відвари з ромашки, шавлії, кропиви, подорожника, хмелю, кореня лопуха. Жменю висушеного зілля заливають окропом (не менше двох літрів). Таким відваром треба мити голову протягом місяця декілька разів на тиждень. До слова, в трунок можна класти листя волоського горіху. Воно поліпшує кровообіг у ділянці голови.

Не менш дієвими є маски для волосся з яєць та меду. Вони зміцнюють волосся, роблять його об’ємним та блискучим.

© Сергій Філюк, «Україна демократична»

Leave a Reply