Індекс Доу-Джонса

Індекс промислового виробництва — це відносний показник, що відображає зміну випуску продукту. Індекси почали створюватися у XIX столітті, і одним з найвідоміших і найстаріших індексів світу є промисловий індекс Доу-Джонса, який вперше був опублікований 8 жовтня 1896 року Едвардом Девідом Джонсом, Чарльзом Доу та Чарльзом Бергстром.

Фірма була створена 1882 року за ініціативи американського журналіста Чарльза Доу, який запросив до себе на роботу Джонса, журналіста, спеціалізація якого — фінансовий ринок. Обидва вони вважаються засновниками промислового індексу Доу-Джонса. З часом до них приєднався Чарльз Бергстр.

Перший варіант індексу (1894 р.) не публікувався і слугував лише для внутрішнього аналізу. Індекс, який відомий сьогодні, був надрукований у 1896 році. В основі індексу лежить позитивна тенденція ринку: якщо один із середніх показників піднімається вище зазначеного локального піку, то відповідно за ним підіймається й інший показник. Аналогічна ситуація із тенденцією спаду. Тобто теорія Доу заключається в тому, що аналіз ринку відбувається за зміною середніх показників руху акцій. Таким чином можна прослідкувати майбутню зміну на фондовому ринку.

У ХХІ столітті цей індекс вважається застралім, на його зміну прийшов S&P 500, але промисловий індекс Доу-Джонса не припинили використовувати. Він і досі включає показники 30 найвідоміших підприємств США: від «Intel» (електронна галузь промисловості) до «McDonald’s» (харчова промисловість).

Наталя Климко

Leave a Reply