Сервантес

9 жовтня 1547 року народився класик світової літератури, новеліст, драматург, романіст і поет — Міґель де Сервантес Сааведра. Іспанець за походженням, він був надзвичайно обдарованою людиною, прожив складне і водночас цікаве та багатогранне життя. Його часто заарештовували: то через борги і кредиторів, то через помилки міліціонерів. Сервантес багато подорожував, самостійно вчив вищі науки. Починаючи з 1604 року і до останніх своїх днів займався літературною діяльністю. Написав один з найвідоміших творів світу — «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський».

6 найцікавіших фактів із життя Міґеля де Сервантеса і його творчості:
1. Коли Міґель не мав що їсти, то він працював на інтендантській службі: закуповував продукти харчування для армії. Одного разу його звинуватили у привласнені державних коштів і він змушений був знаходитися близько місяця у буцегарні.
2. Для того, щоб забезпечити собі безкоштовний похорон, Міґель де Сервантес прийняв чернецький сан за два тижні до своєї смерті.
3. Існують припущення, що коли письменник служив у війську, то поранив ліву руку так, що до кінця життя не міг нею володіти. Його друг записав фразу, яку Сервантес постійну говорив під час знайомства з новою людиною: «Подаю вам свою праву руку, тільки праву».
4. У XX столітті музей Сервантеса в Іспанії відвідав диктатор Франциско Фра&#769нко. Він був настільки вражений бідністю музею уславленого письменника, що пожертвував власні кошти для його реконструкції.
5. Книга «Дон Кіхот» займає друге місце у світі за кількістю виданих примірників (після Біблії).
6. Коли король побачив за вікном хлопця, який читав книжку і голосно сміявся, він сказав: «Або цей хлопчина збожеволів, або він читає «Дон Кіхота».

Наталя Климко

Leave a Reply