kinopoisk.ru

Найвідоміший комік сучасності, який зумів затьмарити на голлівудській сцені Рассела Пітерса, Едді Ізарда та Джорджа Карліна, той, чиє ім’я асоціюється зі справжнім американським гумором, чиї смішні гримаси практично не можливо повторити, — Джим Юджін Керрі 17 січня святкує свій 52 день народження.

Щоб запам’ятатися публіці, Джиму довелося пройти складний життєвий шлях, повний труднощів та перепон. Народився він у бідній сім’ї музикантів. Батьки, які зрозуміли, що сім нот не дозволять їм гідно забезпечити чотирьох дітей, знайшли роботу на місцевому заводі, пропрацювали там 30 років. Коли керівництво фабрики змінилося, багато робочих було звільнено, у тому числі і Керрі старшого. В сім’ї розпочалися фінансові труднощі, довелося продати будинок і перебратися жити на стоянку автофургонів у невеличкий «фольксваген». Та навіть тоді Джим не втратив почуття гумору: неодноразово розігрував батьків та старших сестер. Окрім цього, він розпочав брати участь у шкільних виставах, щоб менше часу проводити у нерідному домі.

За декілька років акторства у школі Джим Керрі став справжньою зіркою. Його впізнавали за смішним виразом обличчя та одягом зеленого кольору. У свої 16 Джим дебютував на сцені у Торонто. Виступ був невдалий, але той продовжував тренуватися. За кілька років його помітив організатор невеличких виступів у Голлівуді Родні Деджерфілд, що погодився взяти його у власний театр і показати йому США. Канадцю Керрі надзвичайно сподобалися Штати. Він вирішив, що рано чи пізно переїде туди жити. На щастя, не довелося довго чекати, так як голлівудським продюсерам швидко сподобався невибагливий та «дешевий» комік-аматор.

У 1994 році Джиму показали сценарій фільму про детектива для тварин Ейса Вентуру. Актора на головну роль не могли знайти рік: зіграти правильно було важко. Керрі змінив декотрі слова, додав більше міміки, жестів та погодився зіграти роль, яка провела його на алею слави. Після прем’єри фільму молодого актора оцінив увесь Голлівуд. Гонорари Керрі стрімко зростали, фільмографія поповнювалася новими та цікавими ролями. На прикладі стрічки «Вічне сяйво чистого розуму» Джим зумів довести, що він не лише комедійний актор.

На сьогоднішній день Джим Керрі є одним із найвпливовіших акторів світу. Мільйони зароблених коштів Джим віддає на благочинність.

Наталя Климко

Leave a Reply